Gélové nechty

Každý sa chce na párty páčiť. O to viac, ak ide o ženu. A ešte viac vtedy, ak ide o tie najväčšie slávnostné udalosti v našich životoch, akými sú stužková, promócie, svadba či životné jubileá.

V takom prípade riešia dámy každého veku poriadne v predstihu nielen svoje šaty, ale aj zovňajšok. Od vlasov, cez mejkap, po nechty na rukách i nohách. A práve krásnym nechtom patria nasledovné riadky. Konkrétne módnemu trendu s názvom gélové nechty.

Zdobenie

oranžové Gélové nechty sú dnes vyhľadávanou technikou skrášľovania ženských rúk a najnovšie i nôh. Existuje množstvo spôsobov zdobenia nechtov, od jemnej francúzskej manikúry, cez rôzne farebné kreácie či používanie ozdôb. Dámy si môžu vyberať z množstva drobných dekoratívnych komponentov – rôznofarebných ligotavých kamienkov, 3D ružičiek, kvietkov, perličiek, motýľov, abstraktných ornamentov a dokonca i z mini ovocia vyrobeného z fima.

Ako na to

Úpravu svojich nechtov môžeme nechať na odborníkov, ktorí by mali ovládať najnovšie trendy. Druhá možnosť je, že sa do modelovania pustíme samy. Tanečnica spoločenských tancov, Monika, nám v rozhovore priblížila, ako na to.

Prečo si sa rozhodla pre gélové nechty?

Pretože sa mi páčia pekne upravené dlhé nechty. Aj keď som si svoje prirodzené nechty vždy upravila a nalakovala, stačil menší náraz alebo bežná vec ako umytie riadu a lak sa odštiepil alebo ošúchal. Takže moje polhodinové trápenie bolo za päť minút zničené.

Ako dlho ich už nosíš?

ružové Prvýkrát som si ich dala urobiť v lete, keď som išla na dovolenku, takže to bude viac ako rok. Spočiatku som ich mala len na dovolenke, stužkovej a párkrát len tak pre vlastné potešenie. No odkedy si robím nechty sama, mám ich stále. :)

Ako si sa naučila robiť gélové nechty? Popíš nám, prosím, postup modelovania.

Absolvovala som kurz, na ktorom sme sa učili modelovať nechty.
Najdôležitejšia je hygiena, všetky veci, s ktorými pracujem, ako aj ruky, musím pred prácou vydezinfikovať. Najprv si urobím prírodnú manikúru a upravím kožičku okolo nechtu. Pretože nielen nechty, ale aj kožička okolo nich musí byť pekne upravená. Keďže si nechty predlžujem, používam takzvané tipy. (Niečo ako umelý necht – pozn. redakcie.) Existuje veľa druhov tipov – prírodné, biele, priehľadné, už vopred ozdobené. Osobne používam prírodné. Tipy sa nalepia lepidlom na očistené, odmastené a zdrsnené nechty. Nanesiem viacero vrstiev gélu, pričom ich tvarujem a medzi tým aj zdobím. Na záver si nanesiem výživný olejček na kožičku.

Podľa čoho si maľuješ na nechty motívy a vyberáš farby?

Maľujem si ich podľa nálady alebo podľa toho, na akú príležitosť si ich robím, podľa toho, čo si plánujem obliecť… Univerzálna je biela francúzska manikúra. Zatiaľ so zdobením nemám veľa skúseností, napriek tomu uprednostňujem zložitejšie zdobenie.

Aké tvary gélových nechtov sa ti páčia?

Robievajú sa oblé (v tvare mandlí), hranaté, špicaté a videla som aj šikmé. Ja si robím zatiaľ len hranaté. Plánujem si však urobiť aj špicaté, ktoré sa mi veľmi páčia, pretože sú tak trošku extravagantnejšie.

Nie sú dlhé gélové nechty nepraktické?

fialové Vôbec ma neobmedzujú, je to len zvyk. Zo začiatku som mala problém so zapínaním gombíkov, písaním na počítači, odpisovanie na SMS-ku trvalo dlhšie, zdvihnúť mince zo stola i držanie pera bolo náročné. :D No prišla som veľmi rýchlo na to, ako sa dá všetko dokázať aj s gélovými nechtami. Zaujímavé je, že keď som si ich odstránila, nevedela som opäť chvíľu dvihnúť mince.

Aké vidíš výhody gélových nechtov?

Nie každá žena má prirodzene krásne a zdravé nechty a týmto spôsobom si ich môže dať urobiť. Super je aj to, že spevňujú slabé nechty.

Na aké príležitosti sa podľa teba najviac hodia krásne nechty?

Podľa mňa každý deň je príležitosť ukázať to, že sa žena o seba stará a chce očariť už len takou maličkosťou, akou sú nechty.

Čo poviete na Monikine nechtové umenie?

Ak túžite po zvodných rukách, skvelo vám poslúži sada na nechty, s ktorou si samy urobíte krásne gélové nechty. Takéto„nové nechty“ sú zároveň netradičným tipom na darček.

Foto: Monika

Páči sa 8 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*