Gaštany

jedlé gaštany Typickou jesennou delikatesou sú jedlé pečené gaštany. Ich vôňa a lahodná sladkastá chuť poteší nielen gurmánov. Kedysi dávno gaštanová kaša bežne nahrádzala zemiaky. Gaštany majú protireumatický účinok, podporujú trávenie a okrem iného pozitívne vplývajú na pleť a krásne vlasy. Naši predkovia verili, že ak budú nosiť vo vrecku darovaný gaštan, prinesie im lásku a bohatstvo. :)
Ako bonus nám teplé papierové vrecúško naplnené pečenými plodmi príjemne ohreje skrehnuté prsty.

Rýchly tip

Gaštanový dezert

Potrebujeme:

Kocku mrazeného gaštanového pyré, šľahačkovú smotanu, horkú čokoládu (pre 4 osoby).

Postup:

Kocku pyré rozdelíme na 4 časti a každú zvlášť nastrúhame do dezertnej misky. Pridáme kopček šľahačky a dozdobíme nastrúhanou čokoládou.

Gaštanové pyré v mrazničke plus šľahačka v spreji v chladničke a nečakaná návšteva pre vás nikdy nebude nečakaná. :)

Gaštanové pyré v zákusku

zákusok s gaštanovou plnkou Jednoduchým spôsobom si môžeme upiecť aj gaštanový zákusok na viacero spôsobov. Plnku vymiešame z gaštanového pyré a šľahačky. Môžeme ju dosladiť vanilkovým cukrom. Plnku natrieme na upečenú piškótu, ktorú zrolujeme. Vrch rolády potrieme zvyšnou plnkou a postriekame roztopenou čokoládou.

Gaštanovú plnku môžeme natrieť aj medzi pláty nadýchaného čokoládového cesta.

Gaštanové medové rezy

Potrebujeme:

Medové rezy (1 balenie z obchodu), marhuľový lekvár,
400 g gaštanového pyré, 500 ml mlieka, 60 g Zlatého klasu, 150 g masla, 1 žĺtok, 3 PL práškového cukru, 2 lyžice tuzemského umu.

Postup:

Uvaríme puding z mlieka, klasu a žĺtka. Necháme ho vychladnúť. Maslo vymiešame s cukrom, prilejeme um, premiešame a postupne pridávame gaštanové pyré. Dobre vymiešame a po častiach vmiešavame vychladnutý puding. Medový plát najprv potrieme marhuľovým džemom, následne plnkou a preložíme ďalším plátom. Postup opakujeme. Na vrch zákuska natrieme zvyšnú plnku a môžeme posypať horkou nastrúhanou čokoládou. Zákusok vložíme do chladničky na cca 10 hodín. Dobre vychladený krájame na rezy.

Foto: Sxc.hu

Prečítajte si aj:

Páči sa 7 ľuďom.


4 komentárov k článku Gaštany

  1. lasička

    mate skusenosti aj so receptom na gastanovu plnku do hydiny?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*