Frisbee, Bumerang, Sardinky

Frisbee

Ak vám tento pojem nič nehovorí, vedzte že patrí veci takej známej ako lietajúci tanier. Táto hračka pre deti, dospelých i aportujúcich psov sa dá kúpiť už od eura. Existujú aj drahšie a kvalitnejšie ekvivalenty z moderných materiálov, ktoré tanieru dodávajú lepšie fyzikálne vlastnosti. Frisbee využijete vonku, v parkoch a záhradách, prakticky celý rok. Až na veterné dni.

Tip: zahrajte sa trošku súťažnejšie. Na začiatku si určíte slovo – akúsi vtipnú prezývku, ktorú na konci dostane porazený hráč. Rozostavte sa. V prvom kole musí každý z chytajúcich hráčov predtým ako k nemu tanier priletí raz tliesknuť. V druhom kole pred chytením dvakrát, v treťom trikrát a tak ďalej. Ak niekomu frisbee spadne, má na svojom konte prvé písmenko z prezývky a začína sa od prvého kola. Hra končí, keď jeden z hráčov „nazbiera“ všetky písmenká prezývky. Ostatní hráči majú právo ho takto po novom oslovovať.

Ďalšia hra začína novou prezývkou.

Bumerang

Momentálne menej obľúbený brat lietajúceho taniera. Vznikol ako zbraň ale hrá sa s ním rovnako dobre ako s frisbee. No dobre, možno sa budete trošku dlhšie učiť taktiku. Jeho comeback však čoskoro príde!

Sardinky

Hra určená na väčší priestor, pritom nezáleží či interiérový alebo exteriérový. Sú to také skrývačky naopak. Určí sa jediný hráč, ktorý sa skryje. Mal by si však vybrať skrýšu, kde sa zmestí viac osôb. Zvyšok priateľov si zakryje oči aj uši a ráta spolu do 30. Potom nastane pátranie, ale každý z hráčov hľadá sám. Ak náhodou nájde skrývaného, pridá sa do jeho skrýše. Tá sa postupne plní, hráči sa v nej doslova „pučia ako sardinky“, verte, že aj od smiechu. Prehráva hráč, ktorý objaví skrýšu plnú ľudí ako posledný. A tak sa v ďalšom kole ukrýva on.

Táto hra je ako stvorená na nočné hry v záhradách, tma jednak ľahšie ukryje aj viac osôb a jednak pôsobí vzrušujúco a tajomne. Hlavne keď sa spoluhráči postupne míňajú a vy ostávate na hľadanie sami!

(V rámci bezpečnosti je dobré, ak sa určí konkrétne slovo, ktorým sa hra v prípade, že je niekto príliš dlho nezvestní, skončí.)

PS: Keby som Sardinky nehrala v trojizbovom byte s 10 priateľmi, neverila by som, že je aj niečo také možné.

Foto: www.sxc.hu

Páči sa 7 ľuďom.


1 komentár k článku Frisbee, Bumerang, Sardinky

  1. lily

    frisbee ,kedysi lietajuci tanier, fakt nesklame clovek sa hýbe a tesi:), vyborne sa hrá aj vo vode.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*