Farebná podpora pre rastliny

Obdobie, keď sme mali na balkóne farebné priesady, je už minulosťou a my sa v súčasnosti tešíme z nádherných zdravých rastlín.

Lenže s veľkosťou (resp. výškou) prichádza aj zodpovednosť pestovateľa – riešiť podpery pre rastliny. Ak aj vy pestujete paradajky, papriky či uhorky na balkóne (alebo aj v záhrade) a máte radi pestrosť a nápaditosť, tento TIP je určený práve vám! Najlepšie je na ňom to, že do prípravy môžete naplno zamestnať aj vaše prázdninujúce deti. :)

podpora pre rastliny

Potrebujeme:

Drevené palice (napr. rúčky na záhradkárske náradie; vo veľkých záhradkárskych centrách ich nájdete už od 1,20 € a môžete ich rozpíliť na dve časti), štetec, akrylové farby, servítku s motívom, lepidlo na decoupage (alebo Herkules).

Postup:

  1. podpora pre rastliny Na palici potrebnej veľkosti si ceruzkou jemne naznačíme farebný motív. Pre zručným maliarov to môžu byť aj obrázkové motívy, kvety, postavičky. Alebo si jednoducho zvoľte nenáročné pestré prúžky.
  2. Podľa predkresleného motívu maľujeme akrylovou farbou. Medzi jednotlivými farbami štetec dôkladne vymývame. Necháme zaschnúť.
  3. Vrchol palice si ozdobíme obrázkom – namaľujeme si ho alebo použijeme techniku decoupage (vrchnú vrstvu servítky s motívom aplikujeme pomocou lepidla). Viac o servítkovej technike (decoupage) sa dozviete TU.
  4. Všetko necháme zaschnúť a už iba zapichneme do hliny k rastline.
  5. Rastlinu uviažeme farebnými motúzmi a už len čakáme na chutné a šťavnaté plody. :)
podpora pre rastliny

Foto: Kathushka

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*