Domáci sirup

Nie som žiadna vychýrená kuchárka. Ešte nikdy som nezavárala, ale domáci sirup som už pripravila. Motivácia bola silná. Kamarátke kávoholičke som vyrobila kávový sirup. Polievala si ním dezerty, pudingy a plnila ním mliečne koktejly. Domáci sirup v peknej fľaštičke, so štýlovým zatváraním a štítkom s radami na použitie je skrátka dokonalý handmade darček! Nielen pre mlsné ženské jazýčky. Aj domáci barmani sa potešia sirupu, ktorý môžu primiešať do drinkov.

Foto: www.bhg.com

Kávový sirup

Dve deci silného espressa zmiešame v hrnci s 300 g kryštálového cukru. Miešame, kým sa cukor nerozpustí a sirup trochu nezhustne. Po vychladnutí prelejeme do fľaštičky. Takto pripravený sirup nie je sterilizovaný. Čiže je určený na rýchlu spotrebu a treba ho držať v chladničke.

Väčšina ovocných sirupov sa musí sterilizovať. Na leto si však môžete pripraviť aj sirupy, pri ktorých, podobne ako pri kávovom, stačí dodržať tri veci: udržiavať v chlade, nešanovať na zimu, čím skôr vypiť. Vyskúšajte recept, ktorý som objavila na tomto zaujímavom blogu:

Egrešový sirup

V hrnci povaríme 500 ml vody a 500 g cukru. Pridáme 700 g rozmixovaného ovocia, povaríme, pozbierame penu, precedíme a nalievame do fľašiek.

Použitie: Sirupy miešame do ovocných či mliečnych koktejlov a lejeme na dezerty (panna cotta), pudingy, zákusky či zmrzlinu.

Prečítajte si aj:


Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*