Kathushkine kulinárium na pokračovanie… XCVII. diel

Rýchle, originálne a presne podľa vašej chuti! Vyrobte si vlastnú čokoládu a obdarujte ňou ženy pri príležitosti MDŽ alebo kúpačov na Veľkú noc. Alebo ju zjedzte sami, len tak pre radosť! :)

Homemade čokoláda

Potrebujeme:

100 g kvalitnej horkej čokolády (ideálne 60% – 90% čokoládové dropsy belgickej čokolády z čokoládovne), 1 PL kokosového masla (nemusí byť), šťava z citróna, citrónová kôra, hrozienka, orechy (nasekané nadrobno) a lieskové oriešky v celku.

Postup:

Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli, zjemníme lyžicou kokosového alebo obyčajného masla (nemusíme). Podľa chuti pridáme niekoľko kvapiek citrónovej šťavy, nadrobno nasekané orechy (nie mleté), hrozienka alebo iné sušené ovocie. Dôkladne premiešame.

Zmesou naplníme silikónovú formu na muffiny do výšky asi 5 milimetrov, vhodíme niekoľko lieskovcov a necháme v chlade stuhnúť.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Kathushkin tip:

Citrónová šťava dodá inak klasickej čokoláde príjemnú osviežujúcu chuť. Treba mať na pamäti, že kokosovým maslom zjemnená čokoláda, bude o niečo krehkejšia a je potrebné ju po celý čas uchovávať v chlade. Z tejto dávky vyrobíte 6 koliesok čokolády.“

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*