Kathushkine kulinárium – prázdninová inšpirácia 4.

Počas leta môžete svoj kúsok romantiky zažiť nielen pri mori, ale aj doma. Milí čitatelia, prijmite naše pozvanie do Kathushkinej kuchyne na víkendové menu. Takto vyzerá varenie s milovaným partnerom.

Deň v kuchyni vo dvojici

Viete si predstaviť ideálnejšiu domácu idylku ako spoločný deň strávený vo dvojici v kuchyni pri príprave romantického víkendového menu? Za odmenu sa vám dostane vzájomného zblíženia. K tomu prirátajte kopu zábavy a najmä dlhý lahodný podvečer plný kulinárskeho potešenia. Láska ide predsa cez žalúdok…

Predkrm môže pozostávať z jednoduchej šalátovej chuťovky. Tú zvládne pripraviť naozaj každý. Pokiaľ si vaša polovička natoľko neverí, môže aspoň zatiaľ pripraviť všetky suroviny – dôkladne umyť zeleninu, nakrájať ju. Zvyšok potom dokončíte vy.

Príprava polievky a ďalších jedál si vyžaduje “plánovanie”. Rozdelenie úloh je na vás – buď všetko pripravíte vy a váš partner/ka bude len vašim pomocníkom, alebo sa môžete navzájom striedať, či každý osve pripraví to-ktoré jedlo.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

V našom prípade u nás doma fungovalo tak, že zatiaľ čo pán domáci pripravoval šalát a polievočku, ja som sa pustila do pečenia dezertu a zemiakov. Pracovali sme synchrónne, ale tak, že sme si navzájom nezavadzali.

Dobrá rada nad zlato:

Najdôležitejšou činnosťou spoločného varenia nie je výber luxusného menu a sviečky, ako by ste sa možno nádejne domnievali. Je to neustále  a sústavné umývaniu riadu a udržiavanie čistého pracovného miesta. Inak by ste sa už obaja po chvíli v kuchyni stratili. Takže umývať, umývať, sušiť a utierať!

Použité menu:

Predkrm tvoril jednoduchý paradajkový šalát s červenou cibuľou, petržlenom a citrónovo-cesnakovou zálievkou. Hlavné jedlo pozostávalo zo zeleninovo-paradajkovej polievky (podľa tajného receptu pána domáceho) a pečených zemiakov s bylinkami (prevažoval čerstvý majorán) podávaných s taco omáčkou a paradajkami. Dezert predstavovala celozrnná bábovka s čerstvými čučoriedkami a brusnicami.

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*