Deň učiteľov

Dnes vládne na školách špeciálna atmosféra. Pedagógovia oslavujú svoj Deň učiteľov.

28. marca 1592 sa totiž narodil Jan Amos Komenský, zvaný tiež učiteľ národov. Český teológ, jazykovedec, filozof, psychológ a spisovateľ priniesol nový vietor do vtedajších pedagogických postupov a nastolil humánnejší a psychologickejší prístup k žiakom.
Pojem škola hrou pochádza práve od neho. Okrem toho presadzoval názor, aby každé dieťa bez rozdielu rasy či sociálneho postavenia malo nárok na vzdelanie. Na počesť Jana Amosa Komenského sa Deň učiteľov stanovil na deň jeho narodenia.

Určite má každý z nás aspoň jedného obľúbeného učiteľa, na ktorého si z času na nbso online casino reviews čas spomenie. Nezáleží na tom, či je to tá plnoštíhla teta zo škôlky s teplými mäkkými rukami, prísna slovenčinárka zo ZŠ s neochvejným cieľom naučiť gramatiku každučkého žiaka na škole, fešný telocvikár z gymnázia, ktorý okrem železnej gule rád prehodil aj nejaký ten dvojzmysel či asistenti z výšky, s ktorými sa tak dobre zapíjali štátnice.

Poďakujme dnes ľuďom, ktorí nás formovali od útleho detstva do dospelosti. Venujme im spomienku, pár slov či jarný kvietok. Nech Deň učiteľov nesvieti len v kalendároch. :)

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*