Knižné tipy (nielen) na Deň otcov

V nedeľu oslavujeme Deň otcov. Máte už pre toho svojho malé prekvapenie? Skúste sa inšpirovať mojimi osobnými tipmi z minulého roka. Aj dnes budem maximálne neosobná. :) Možno sa vám napriek tomu moje nápady zapáčia.

3 knižné tipy

Väčšina otcov celkom rada číta. Ten môj nie je výnimkou. Takže zájsť do kníhkupectva aj tesne pred sviatkom má veľkú výhodu. Určite neodídem na prázdno. Dobré tipy na ešte lepšie knihy sú na nezaplatenie. Skúste tieto tri:

1. Július Satinský – Expedície 1973 – 1982

Čarovná knižka s patinou vyzerá ako starý zničený zošit vytiahnutý zo zafúľaného turistického batohu. Zožltnutý papier, rukou písané poznámky a zážitky, perom dokreslené obrázky. Priložené mapky. Skrátka nádherne autentická kniha skvelého humoristu a vášnivého cestovateľa. Expedície Júliusa Satinského sú výberom z jeho skutočných cestovných denníkov, ktoré zaznamenávajú jeho letné turistické cesty. Knižka je plná Satinského veselých anekdot a trefných spoločenských postrehov.

2. Dominik Dán – ktorákoľvek kniha

Slovenský autor s utajenou identitou sa dvadsať rokov zaoberá vyšetrovaním zločinu. Svoju osobnú skúsenosť s kriminálnikmi pretavuje sviežim, duchaplným ale i kruto realistickým spôsobom do detektívnych príbehov. Na konte ich má 15 a všetky sú na motíve skutočných príbehov. Pútavé a drsné romány sa čítajú na jeden dych. Ak ste pozerali seriál Kriminálka Staré mesto, tak ste sa už s Dominikom Dánom stretli. Je totiž spoluautorom tohto seriálu.

3. Kliment Ondrejka – Rekordy Slovenska

Príroda, história, človek, sídla, pamiatky, kultúra, šport. Ako názov jasne hovorí, kniha odkrýva tie NAJ fenomény na Slovensku. Najväčší balvan na tenkej stopke? Najstarší doklad o poprave bosorky? Najkrajší drevený moderný kostol? Najluxusnejší hotel? Najvýznamnejší šľachtiteľ ruží? Najrýchlejší cicavec? Poznáte aspoň na jedinú otázku správnu odpoveď? Encyklopedická kniha prináša arzenál zaujímavostí o Slovensku nielen pre tých NAJzvedavejších.

Foto: Lusi

Prečítajte si aj:

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*