Deň otcov – tip na darček

Americký, neamerický, Deň otcov uznáva oficiálne vyše sto štátov. Sláviť sa začal už v roku 1908 a väčšine krajín pripadol na tretiu júnovú nedeľu. Aj nám.

Na Slovensku si otcovia na svoj deň potrpia menej ako naše mamy. Napriek tomu je to opäť príležitosť na spoločne strávené chvíle. Poďakovať sa dá slovom, činom i darčekom. Ktorou cestou pôjdete v nedeľu vy?

Kauza konzerva

Vymýšľať darčeky pre môjho otca je zábavné. Je to totiž človek so špecifickými, ale presne zadefinovanými požiadavkami. Má totiž extrémne rád konzervy. Guľáš v konzerve, mäso v konzerve, halászlé v konzerve, koložvárska kapusta, fazuľa s párkom, dvesto druhov rybičiek… všetko pekne natlačené v konzerve. Je to jeho vášeň. No nekupuje si ich často, pretože kulinárske schopnosti našej mamy sú, našťastie, v poriadku. :)

Myslíte si, že je to divné? Ja sa tomu teším, pretože na nedeľu mám už prichystanú kôpku konzerv, z ktorých budem mať tato zaručene radosť. Takže darček na Deň otcov je vyriešený!

Ponožky a to ostatné

Zamysleli ste sa niekedy, čo obľubuje ten váš otec? Ponožky a žiletky asi nie sú najchutnejšie, hoci nepopieram ich praktickosť. Možno má rád červené víno, kvalitné syry, sladký domáci tvarohový koláč, rýchlu jazdu na bicykli, pomalú prechádzku v prírode, lenivú partičku pokru, výdatnú masáž… Skúste mu dopriať to, čo má rád, hoci je to na prvý pohľad nezaujímavé a bežné.

Prajeme vám pohodovú rodinnú nedeľu!

Zdroj: Wikipedia.org

Foto: Sxc.hu

Prečítajte si aj:

Páči sa 10 ľuďom.


3 komentárov k článku Deň otcov – tip na darček

  1. Bublinka

    Zaujímavé:)

    Ja si rezervujem v kufri miesto na konzervy pred príletom domov:)

    Je jedno čo kúpite , hlavne, že je to podarované z lásky či srdca…No a ak tým obdarovanej osobe ulahodíte oku, duši a či žalúdku je iba plus:)

  2. lily

    chlapy sú chlapy , s akou láskou otvára konzervu Bolek :) s akou nostalgiou na ne spomínajú starší páni keď boli “šraci ” a chodili na “čundre ” :) :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*