Deň detí

Medzinárodný deň detí sa oslavuje v mnohých kútoch sveta a vo väčšine pripadá na 1. júna. Sviatok pochádza zo Ženevy a oslavuje sa od roku 1925. Školy, organizácie ale aj domácnosti venujú v prvý júnový deň všetku svoju pozornosť najmenším, ktorým pripravujú hry, program, darčeky a sladkosti. Aj my sme sa nechali inšpirovať fotografiami z portálu www.bhg.com a pár z nich vám ponúkame. Nech je aj ten váš Deň detí farebný a veselý:

Prestieranie

Farebné sladkosti, ale aj ovocie a zeleninka naservírované v lákavých veselých miskách, doplnené pestrými obrúskami. Deti jedia očami, tak im urobme dobrú chuť.

občerstvenie na Deň detí

Muffiny

Obľúbené detské koláčiky, ktoré môžete pripraviť na sto spôsobov. Čokoládové, medové, orieškové, ovocné a dokonca aj slané. Najviac však očaria tie muffiny, ktoré sú pokryté farebnou polevou.

muffiny

Nápoje

Zmixované ovocie, sirupy, džusy a čaje. Pomocou ľadovej drte dokážete aj v pohároch vyčarovať hotové dielka. Kivi, jahody a pomaranč to zaistia.

farebný drink

Cukríková lízanka

Cukríkové a koláčikové lízanky sú v zahraničí veľmi obľúbené. Rodičia ich doma vyrábajú spolu s deťmi na rôzne spôsoby. Veľké mäkké gumené cukríky napichnite na paličky a dozdobte ich marcipánom.

doma vyrobená lízanka

Darčeky

Ak svojim deťom chystáte na MDD aj drobný darček, zabaľte ho do vlastnoručne vyrobenej taštičky. Na výrobe sa môžu podieľať aj deti. Budú zvedavo očakávať, čím sa taška naplní.

malé darčeky v handmade taštičkách

Spoločne strávený čas

Nech sú to hry, tvorivé dielne, návšteva kina, ZOO či cukrárne, spoločne strávený čas rodičov a detí sa vždy ráta. Na MDD určite nezabudnete, ak si spolu vyrobíte takýto koberček. Farby na textil, pár odtlačkov a hotovo! :)

spoločné handmade tvorenie

Foto: www.bhg.com

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


2 komentárov k článku Deň detí

  1. LiZa

    A milí rodičia, nezabudnite vypnúť mobily :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*