Deň boja za slobodu a demokraciu

Po víkende meníme smer. Začneme byť už aj my vianoční. A prečo sme s tým na rozdiel od médií a obchodníkov čakali až na koniec novembra? Pretože sme si chceli vychutnať ešte jeden sviatok, ktorý s adventom, Mikulášom, Vianocami a Silvestrom nemá nič spoločné. Alebo predsa len má. To najpodstatnejšie. Mier. Deň boja za slobodu a demokraciu vychádza tentokrát na sobotu. Mnohí si preto tento sviatok ani nevšimnú. Deň voľna naviac sa nekoná a žiadne oslavy robiť nemusíme.

Vždy sa pri 17. novembri zamyslím. Ak by nebolo tejto udalosti, ktorá zmenila dejiny – mohla by som pracovať ako freelance novinár pre rôzne nezávislé médiá? Mohla by som verejne použiť slovo freelance? ;)
A mohla by som ísť 17. novembra na košický koncert Stinga?
Som živnostník, ktorý nemá ŽIADNE istoty.
No MIER a SLOBODA sú najviac. :)

Krásny sviatočný víkend prajem všetkým za redakciu Oslavuj.sk

Lusi

Foto: www.bhg.com

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


4 komentárov k článku Deň boja za slobodu a demokraciu

 1. LiZa

  Milá Lusi, Tvoje slová ma skutočne dojali, fantasticky si to vystihla. Zastavila som sa na chvíľu a pred svojim vnútorným zrakom som si premietla ako som vtedy sedela s dvoma malými deťmi pred televízorom a so strachom pozerala čo sa to v tej Prahe deje. Nehovoriac o tom, že tam bol aj manžel na služobnej ceste. Netušili sme čo bude ďalej a aké to bude mať následky.
  Ale naša nevídaná kombinácia temperamentu,nežnosti, pracovitosti, družnosti, inteligencie a odhodlanosti v správnom pomere :) dokázala niečo nevšedné. A…bola by škoda, keby sme na to zabudli. Keď naozaj chceme, dokážeme aj nemožné :)
  Ďakujem :)

 2. lily

  odpovedam na otazku : ” Nie, nic z toho ,by ste nemohli ani vo sne ! ”
  Tesim sa s Vami a zelam vela dalsich uspechov ! :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*