Dámska rozlúčka so slobodou

Príprava na svadobný deň sa nezaobíde bez rozlúčky so slobodou, ktorá bude pamätná nielen pre budúcu nevestu, ale aj pre všetky pozvané priateľky.

Rozlúčky so slobodou sa datujú od konca 19. storočia. Vtedy boli obľúbené najmä čajové večierky. Moderná verzia rozlúčky, ako ju poznáme dnes, sa začína objavovať v 60. rokoch 20. storočia.

1.) Dnes sú obľúbené tematické rozlúčky so slobodou. Mnoho tipov na tematické párty nájdete na stránkach Oslavuj.sk. Tém je však oveľa viac – večierok v duchu obľúbeného filmu, swingu, jedinej farby. Zvoľte si to, čo je najbližšie všetkým zúčastneným. Spoločné „poznávacie znamenie“ by nemalo chýbať, stavte preto na rovnakú farbu šiat alebo doplnkov.

2.) Podľa nepísaného pravidla je to najbližšia priateľka nevesty, ktorá zorganizuje program večera. Pokiaľ sa chce na organizácii podieľať nevesta, smelo do toho, mala by však ponechať priateľke voľné ruky na prekvapenia.

3.) Výber miesta je nepochybne dôležitý. Posedenie v podniku a presuny na diskotéky sú najobvyklejším riešením. Môžete však staviť aj na wellness víkend v spojení s masážami a súkromným hotelovým barom, kde vás nebude nikto rušiť. Alternatívou je warm up párty na byte s presunom do parku či na koncert.

4.) Ak nie ste proti ľahkej verzii alkoholu v bubliknkovej forme, zadovážte (ako organizátorka) kabelkové verzie sektu pre nevestu aj jej priateľky. Hubert club polosladký v praktickej 0,2 fľaši pripomenie výnimočnosť tohto dňa.

5.) Prekvapte budúcu nevestu spomienkou na časy, keď bola každá z vás „single“. Navštívte všetky vaše obľúbené kaviarne, reštaurácie a podniky, v ktorých ste spoločne trávili čas. Večeru môžete spestriť niečím vtipným – pripravte si pre priateľku zoznam otázok „na telo“, ktoré sa týkajú zoznámenia so ženíchom, dôležitých momentov v ich živote a zistite, či si bude všetko pamätať.

6.) Odvážnejšie nevesty dostanú aj zoznam úloh, ktoré musia za večer vykonať. Dať sa pozvať na pohárik, pozvať neznámeho fešáka na pohárik, získať číslo na neznámeho, dať si zahrať pesničku na želanie…

7.) Nezabudnite na zážitkové a vtipné dary pre nevestu v podobe výletu po meste v limuzíne, podväzkov, korunky so závojom, pre odvážne aj striptéra, či exkluzívny sekt Hubert Johann s lupienkami zlata, ktorý bude príjemnou spomienkou na rozlúčku so slobodou. Ideálne je, ak počas rozlúčky nebudete miešať ani rôzne druhy alkoholu, ani šumivého vína. V prípade, že sa miešaniu sektov nevyhnete, začnite suchými a sladké si nechajte na záver.

Foto: Hubert, sparkling wine

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*