Čokoládovo-jahodové trifle

Trifle, pudingový, jogurtový či ovocný pohár. Čo to je, sme si už vysvetlili: TU. Veď nakoniec ani nie je čo vysvetľovať. ;) Obľúbený dezert si treba namiešať, poriadne vychladiť a zjesť. Poďme naň!

Potrebujeme:

Na 4 poháre: 400 ml jahodového jogurtu s kúskami ovocia, jahodový kompót, piškóty, 1 balík čokoládového pudingu bez varenia (môže byť aj klasický), 1 čokoládový muffin.

Postup:

Vyšľaháme si puding bez varenia alebo uvaríme a vychladíme klasický, jahody dáme odkvapkať a šťavu si odložíme. Čokoládový muffin rozmrvíme a rozdelíme na spodok do 4 pohárov. Polejeme jahodovou šťavou. Zalejeme rstvou čokoládového pudingu. Nasleduje vrstva z piškót, ktoré sme namočili do jahodovej šťavy, vrstva jahodového jogurtu a samotných jahôd, ktoré sme rozpolili. Na vrch nalejeme zvyšok pudingu a záverečnú čerešničku vymeníme za jahodu. :)

Hodí sa na: narodeninové oslavy, detské párty, silvestrovské a fašiangové večierky, karnevaly. Dezert je sýty, takže poteší aj ako olovrant vo všedný deň. Veď prečo nie? Mimochodom, slovo trifle v preklade znamená maličkosť, triviálnosť. Aká príjemná, treba dodať… ;)

Foto: Ján Radzo

Prečítajte si aj:

Páči sa 7 ľuďom.


2 komentárov k článku Čokoládovo-jahodové trifle

  1. Bublina

    Oooooooo mňam! Vyzerá to dokonalo, dnes to urobím a aj zjem:)))

    Ďakujem za tip:)

    Pekné dni radostné:)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*