Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXXXVIII. diel

Do tretieho roka kulinária nemôžeme vstúpiť nijako inak ako tortou z výročného plagátika 2. narodeninín kulinária. Je nenáročná na prípravu a veľmi chutná, o čom sme sa mohli presvedčiť aj v lete na oslave Kathushkiných narodenín. Inšpiráciu našla Kathushka u svojej obľúbenej blogerky Cookrepublic.com.

Čokoládová torta

Potrebujeme:

Na korpus: 1 šálku celozrnnej špaldovej múky, 1 KL sódy bikarbóny, 1/2 šálky bio kakaa, 1 šálku hrozienok, 125 g masla, 2 veľké vajcia, 1 ČL vanilkového extraktu, 1/4 šálky „mlieka“  (vyrobeného napr. zo sójového prášku alebo srvátky).

Na polevu: 80 g mäkkého masla, 60 g práškového cukru, 3 PL agávového sirupu, 2 PL bio kakaa, 1 ČL vanilkového extraktu, 3 PL „mlieka“ (vyrobeného napr. zo sójového prášku alebo srvátky).

Postup:

Hrozienka namočíme a necháme napučať aspoň na hodinu, potom vodu zlejeme a hrozienka nadrobno rozmixujeme. Maslo na korpus rozpustíme na ohni a necháme vychladnúť. Rúru predhrejeme na 180 stupňov.

Múku, kypriaci prášok a kakao zmiešame v miske a pridáme hrozienka, vajcia, vanilku, „mlieko“ a roztopené maslo. Všetko dohladka vymiešame šľahačom a vylejeme do vymastenej tortovej formy. Pečieme 40 – 45 minút.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Prísady na polevu dohladka vymiešame a natierame na vychladnutý korpus. Ozdobíme ovocím. Necháme stuhnúť v chladničke.

Kathushkin tip:

„Namiesto sódy bikarbóny môžete použiť vínny kameň. Ide o náhrady kypriaceho prášku do pečiva, ktoré neobsahujú fosfáty.“

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Katharina Kosturska

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*