Club Tropicana – plážový večierok

Názov a myšlienka

Tento článok síce vychádza v prvý jesenný deň, ale vonku je našťastie krásne babie leto. Nám sa s tým skutočným letom ešte nechce lúčiť, a tak prinášame návod na párty, vďaka ktorej si navodíte horúcu dovolenkovú atmosféru hocikedy a hocikde. Club tropicana je prepožičaný názov od kapely Wham! pre tematickú párty v štýle dovolenky na pláži. Preto ju môžete nazvať aj ako Plážový večierok či po anglicky Beach party.

Cieľová skupina

Milovníci leta. Mladí, starí, deti, ženy, muži, zvieratá… V hociktorú ročnú dobu sa môžete s chuťou ocitnúť na vlastnej pláži v obývačke. Keďže na vás doma nebude neznesiteľne pražiť slnko, ani vás nepríjemne obťažovať hmyz, oslovíte touto párty aj zarytých odporcov leta či zásadných nedovolenkárov.

Čo na seba

Čo iné, ak nie plavky? Nechytajte sa hneď za hlavu, že je to príliš odvážne. Dámy si k plavkám môžu dopasovať buď ľahkú tuniku na vrch, alebo si pareo, či dlhú šatku uviažu okolo bokov. Šatka je zázračný kus látky, lebo ak je dostatočne veľká, viete sa do nej obliecť v podstate celá. Obtočte ju okolo svojho tela ako osušku, horné konce prekrížte na hrudi a zaviažte za krkom. Páni si k šortkovitým plavkám vezmú plážové košele. To sú tie farebné, kvetované alebo s motívom surferských vĺn. Aj na pláž patria módne dolnky – vejár, plážová taška, slnečné okuliare, slamený klobúk, šilt a žabky na nohy. Vychytávkou večera bude veniec z kvetov á la Tahiti.

Verte, že sa v plážovom budete cítiť pohodlne. Ak však chcete byť originálni, máme pre vás štyri kostýmové návrhy – Mič Bjukenen, Kúpeľný hosť, Domorodec a Borat.

Miča Bjukenena asi príliš opisovať netreba – sýtočervené šortky, plavák v tej istej farbe, bujaré hrudné ochlpenie a zasneno-pateticko-odhodlaný výraz spasiteľa. Ženský variant by mal mať dlhé platinové vlasy, takisto bujarú hruď, červené poriadne vykrojené plavky a zasneno-eroticko-odhodlaný výraz záchrankyne.

Kúpeľný hosť je pracovný názov pre špecialistov, ktorí si zoženú starodávny pásikavý úbor do bazéna. Strihovo zahaľuje skoro celé telo. Úbor je z tenkej cvernoviny v bielo-modrej alebo bielo-červenej kombinácii. Ku kostýmu bez výnimky patria hrubé fúzy.

Pre absolútnych recesistov máme ešte jednu alternatívu, takzvaného Domorodca. Nie, nechceme vás nahovoriť, aby ste prišli na párty medzi priateľov nahí, natretí len čiernym boxom na topánky. Domorodec bez ohľadu na pohlavie na seba navlečie podprsenku z kokosových škrupín a suknicu z banánových šupiek. Na hlave mu bude tróniť klobúk z ananásu a za každým uchom zalingá jeden čerešňový pár.

Nuž a kto má odvahu na Boratove tangoplavky (!!!), dostane od tímu Oslavuj.sk verejné uznanie :D .

Výzdoba

Asi vás neprekvapím tvrdením, že plážová párty sa nemusí konať na pláži. Verte, že keď do obývačky navláčite ležadlá, kempingové stoličky a slnečník, na sedačku, kreslá a podlahu rozprestriete uteráky a na okná natiahnete šnúru na bielizeň, na ktorú naštipcujete staré plavky, budete vo vzduchu cítiť vôňu mora, slnka a piesku. K tomu naaranžujte nafukovaciu loptu, záchranné koleso, rukávniky a prípadne aj detské hračky do piesku – vedierko, lopatku, formičky. Keď sa zotmie, rozsvieťte lampióny, lampášiky či reťaz farebných žiaroviek. Vo vzduchu nech rozvoniava kokosová aromatická sviečka. Dovolenková atmosféra zaručená.

Recepty

Farebné, ovocné, svieže, ľahké, morské. Také by malo byť vaše menu. Ovocný špíz z ľubovoľného ovocia dozdobte farebnými zapichovadlami.

Hosťom pripravte bohaté, ale svieže zmrzlinové poháre. Okrem krevetového kokteilu či iných jedál z plodov mora môžete podávať ľahké dipy s grissinami alebo tortilami. A nápoje, ak aj nie sú miešané, nalievajte do farebne vyzdobených pohárov so slamkami, miešadlami, zapichovadlami a ovocím. Mimochodom, najlepšie drinky na túto príležitosť sú Sex on the beach, Piňakolada, Tequila sunrise i Malibu so smotanou či bez.

Hudba, film

Každá letná sezóna má svoje hudobné hity, takže dostať sa ku komerčným kompiláciám s označením Summer hits bude hračka. Klasici by však mali siahnuť radšej po plážových inžinieroch – Beach boys. Recesisti si zase vychutnajú extravagantnú tvorbu Dana Nekonečného. Hymnou vášho večierka sa môže stať i niektorá z nasledujúcich skladieb – Vamos ala playa (Righeira a mnoho cover verzií), Club Tropicana (Wham!), Lambada (Kaoma), La Isla Bonita (Madonna), Loco (Fun Lovin´ Criminals), Coco Jumbo (Mr. President), Sunrise (Simply Red) a zo slovenkého archívu Tequila Jumbo (Noga a Skrúcaný) či Waikiki (Peter Nagy).

Ak by ste sa chceli naladiť aj pohyblivými obrázkami, pustite si do pozadia film z magického thajského prostredia, The Beach (2000).

Hry

Plážový volejbal alebo bedminton by boli najlepšími hrami na tejto tematickej žúrke. V interiéri si tak aspoň môžete nafúkať loptu. Lepšou zábavou bude tanec pod šatkou na melódie letných hitoviek. Veď to pozná každý. Dvaja z partie napnú šatku do istej výšky a ostatní ju musia tanečným krokom podliezať. A šatka každým kolom klesá nižšie a nižšie. Víťaz môže okrem obdivných ovácií získať aj symbolickú cenu, ktorú si hostiteľ dopredu pripraví.

Do rozšafnej spoločnosti sa hodí stolová hra Mejdan. Trochu sa podobá na hru Človeče nehnevaj sa, ale oproti „detskej“ verzii je táto plná trestov a popíjania. Spolu s jemne intímnymi úlohami prináša celkom slušné vzrúšo :) .

PS PS:

Po vydarenej oslave, ktorá slnkom zaleje váš príbytok v hociktoré ročné obdobie, obdarujte svojich hostí malou pozornosťou. Tematicky sa bude hodiť havajský veniec z kvetov, ktorý buď kúpite, alebo si jednoducho vyrobíte z krepového papiera. Celkom originálnym darčekom budú aj kokosové orechy. Do iného ovocia s mäkšou šupou (pomaranče, banány, kiwi, jablká, hrušky…) môžete na ozdobu zapichnúť malý papierový slnečník. Svojich detských návštevníkov pri odchode potešíte farebnými slnečnými papierovými okuliarmi, ktoré vám s radosťou pomôžu povystrihovať vaše deti.

Originálny fotopostup nájdete tu: http://thatartistwoman.blogspot.com/2010/05/sunglasses-art-project.html

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 10 ľuďom.


2 komentárov k článku Club Tropicana – plážový večierok

  1. homeless

    Tá podprsenka z kokosových škrupín nebude škrabať? Čo takto origo kokosové orechy a výherca hier bude môcť po 22:00 ochutnať ich dužinu? :P

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*