Chiki liki tu-a a 100°C

V sobotu po dôležitom hokejovom zápase s Fínskom bola v Kulturparku pripravená kvalitná veselica. O zábavu sa mali postarať prešovskí recesisti Chiki liki tu-a a česká kapela 100°C. Afterpárty šéfovali DJ Hans a Tasun.

100°C

100°C Päťčlenná skupina fešných muzikantov doniesla z Mariánskych Lázní šťavnatú zmes rôznych hudobných štýlov.
Svoje vystúpenie odpálili so skáčkom,
rock´n´rollom a drum and bassom. Melódie sviežo dopĺňali dychové nástroje v príjemnom kontraste s dídžejskými zásahmi. Heslom kapely je „nekonvečnosť a odvaha robiť si veci po svojom“, čo sa skutočne zrkadlilo na nevšednej hudobnej skladbe vystúpenia. 100°C si určite zaslúžilo omnoho početnejšie publikum, čo bolo jediným negatívom večera.

Návštevnosť

Obidve kapely boli nízkou účasťou návštevníkov určite zaskočené, ale na ich predstavení to nebolo badať. Možno je na mieste otázka, či je možné a efektívne v našich stále nezobudených podmienkach spájať hokejový šampionát s kvalitnými kultúrnymi produkciami.

Faktom je, že za 10 rokoch môjho aktívneho fanúšikovania skupine Chiki liki tu-a som nikdy nezažila poloprázdnu sálu počas ich koncertu. „Ta toto nie je možné, ta tomu neverim…“

Chiki liki tu-a

CHIKI LIKI TU-A V Košiciach inak veľmi populárni Chiki liki tu-a sa našťastie, napriek spomenutému, odvďačili svojim verným fanúšikom výberom hlavne zo starších albumov, respektíve siahli po overených obľúbených pesničkách: Kuca paca, Chameleón, Kristína, Do našeho mesta, Láska moja de si, Monte Carlo, Zuza, sorry, Dobrý večer mladý pán, Každý ma svoje… Nechýbala ani metalová hymna Poďme všetci ako aj dobre známe Petruškove fóry. Čiže bola aj komunikácia s publikom podľa predstáv manažéra, aj minipart z favorizovanej vypaľovačky Dlouhá noc. :)

Chiki liki sú skrátka zárukou dobrej zábavy, ktorá sa na nič nehrá a prináša alternatívny rock plný vtipných textov.

Foto: Ján Radzo

Páči sa 6 ľuďom.


3 komentárov k článku Chiki liki tu-a a 100°C

 1. pluto

  myslim ze su u nas ovela kvalitnejsie kapely ako chikilikitua.. mali by ste pisat o nich.

  • Lusi

   Kvalita je sčasti vecou názoru, ale radi sa necháme inšpirovať tvojím tipom na hudobnú reportáž. Náš fotograf je momentálne na koncerte Davida Guettu, čo je už z celkom iného súdka…

 2. lily

  mam velmi rada vase reportaze z roznych podujati a k tomu super fotky :) clovek si to vie zivo predstavit, dakujem :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*