Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXVII. diel

Pizza, obľúbená pochúťka malých aj veľkých. Žiadna nechutí lepšie ako doma pripravená, presne podľa vlastných predstáv. Navyše takú zdravú pizzu vám neurobia v žiadnej reštaurácii. Je totiž celozrnná a plná chutnej čerstvej zeleniny bez použitia mrazených polotovarov.

Celozrnná vegetariánska pizza

Potrebujeme:

Na cesto (2 menšie pizze): 280 g celozrnnej múky (môže byť pšeničná, špaldová, ražná alebo ich vzájomný mix), 200 g hladkej múky, 240 ml vody, 1 PL extra panenského olivového oleja, 1,5 KL soli, 1 KL instantného droždia.
Na paradajkovú pastu (na 1 pizzu): paradajkový pretlak alebo domáci kečup, 2 strúčiky cesnaku, oregano, bazalku, 1 KL extra panenského olivového oleja, štipku soli.
Na oblohu: všetko čo máte radi – kukuricu, brokolicu, karfiol, cibuľu, hrášok…

Postup:

Do pekárne na chlieb vložíme všetky ingrediencie. Začneme tekutými (olej, voda), pokračujeme soľou, múkou a končíme droždím. Spustíme program na miesenie cesta. Ako postupovať v prípade, že nevlastníte pekárničku, nájdete nižšie v Kathushkinom tipe.
Hotové cesto rozdelíme na 2 polovice a na pomúčenej doske vyvaľkáme do kruhu alebo obdĺžnika (podľa formy pekáča). Rúru zatiaľ rozohrejeme na 200 °C.
Vyrobíme si paradajkovú pastu na pizzu - do pretlaku pridáme štipku soli, olivový olej, pretlačte cesnak, dochutíme oreganom a bazalkou a všetko dôkladne zmiešame. Pastou potrieme pizzu a navrch nbso online casino reviews poukladáme suroviny podľa vlastnej chute.
V závislosti od hrúbky cesta pečieme 10 – 15 minút. Nakrájame a môžeme maškrtiť.

Kathushkin tip:

“Ešte počas výroby cesta doňho zvyknem pridať aj 1 PL oregana. Cesto sa ním tak príjemne prevonia. Cesto sa snažte vyvaľkať na čo najtenšie. Bude tak rýchlo upečené a príjemne chrumkavé.
Pokiaľ nevlastníte pekáreň – vypracujte si najprv kvások z droždia a vody (odporúčam radšej klasické droždie v kocke), zapracujte ho do múky a vymieste cesto. Viac o tomto postupe nájdete v recepte na Grissini (kulinárium č. 14). Nechajte ho aspoň hodinu odpočívať.”

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*