Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXXXIII. diel

Koniec školského roka 2011/2012 je tu! Vysvedčenie detí a začiatok prázdnin treba osláviť niečím sladkým a zdravým zároveň. Bábovka bez cukru, napriek tomu lahodné sladučká, bude to pravé pre všetky vekové skupiny. ;)

Celozrnná bábovka bez cukru a umelých sladidiel

Potrebujeme:

5 vajíčok, 250 g špaldovej celozrnnej múky, 250 g hrozienok, vanilka, morská soľ, 1 dcl vody (alebo sójového, ryžového, či obilninového mlieka), 1 dcl rastlinného oleja, 1 KL sódy bikarbóny, trošku rumu (nemusí byť).

Postup:

Oddelíme bielky od žĺtkov. Z bielkov neskôr spolu so štipkou soli vyšľaháme sneh. V miske si zmiešame žĺtky, hrozienka (na pár hodín sme ich namočili do filtrovanej vody, vodu zliali a následne rozmixovali dohladka), vanilku, rum a mlieko (resp. vodu).
Začneme postupne prisypávať múku, do ktorej sme zamiešali sódu bikarbónu a na záver olej. Všetko poriadne premiešame. Napokon do cesta ručne metličkou vmiešame sneh.
Bábovkovú formu vymastíme a vysypeme pšeničnými otrubami. Pečieme na 180°C približne 45 minúť.

Kathushkine kulinárium nájdete už aj na Facebooku.

Kathushkin tip:

“Tradične platí, že dvierka rúry neotvárame predčasne, aby nám bábovka neklesla. Mlieko si môžete vyrobiť aj z bežne dostupných práškových zmesí – sójovej, pohánkovej, ovsenej… Pamätajte na to, že tým, že bábovka neobsahuje žiadny cukor, sa môže začať kaziť už po 2 dňoch.”

PS PS: Stiahnite si zdarma elektronickú kuchárku Kathushkine kulináriumTU.

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*