Časopis Torty od mamy

Za dva a pol roka päťnásobne vyšší náklad

Talianska dizajnérka tort pre slovenské ženy

(Košice, 6. marca 2013) – Prvýkrát pre slovenské ženy pripravila tortu zachytávajúcu bláznivý detský život talianska dizajnérka tort Fiorella Balzamo. Nájdu ju na titulnej strane najnovšieho čísla prvého špecializovaného slovenského časopisu Torty od mamy z košického vydavateľstva Communication House.

Dizajnérka vytvorila svet spoločnej fantázie detí a dospelých. Priestorom na hranie už nie je len detská izba či pieskovisko, ale aj tortový korpus,“ hovorí šéfredaktorka Katarína E. Čániová.

www.tortyodmamy.sk

www.tortyodmamy.sk

Po rozkrojení iný vzor

Čerešničkou na torte býva jej výzdoba. V podobe kvetov, postáv či dokonca kanvičiek alebo traktorov. Aj tu sa však pečenie uberá novým smerom. V predveľkonočnom čase môže byť bábovka po rozkrojení milým prekvapením pre kúpačov. Nájdu v nej zajačika a kraslicu.

Profesionáli otvárajú svoje komnaty

Amatérske cukrárky vždy vítajú rady profesionálov. V jarných Tortách od mamy komnaty skúseností otvárajú tri z nich. Cukrárky z päťhviedičkového hotela Thermia Palace Piešťany Mária Miklovičová a z bratislavskej Tulip cafe & restaurant Rhapsody Lucia Mišková, ktorá piekla aj pre celosvetovo známe osobnosti, radia prečo pridať štipku soli do karamelu, či ako zabrániť šmýkaniu džemu na korpuse.

Trendom je návrat k prírodným surovinám. „Pri príprave dezertov uprednostňujem ľahko stráviteľné a výživovo hodnotné potraviny, napríklad čerstvé ovocie,“ povedala nám Jozefína Zaukolcová, členka slovenského reprezentačného tímu cukrárov.

Jarnou inšpiráciou pre fajnšmekrov môže byť aj vytvorenie 3D klavíra či huslí. Torty od mamy vstupujú do 4. ročníka s nákladom 15 000 výtlačkov. Časopis, ktorý si vyžiadala internetová komunita, uverejnil doposiaľ 150 fotopostupov pečenia.

Fotogaléria

Vydavateľstvo Communication House
office@communicationhouse.sk
Foto: www.tortyodmamy.sk

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*