CAKE POPS pre deti

Populárne cake pops, čiže koláčové lízanky či minikoláčiky na paličke, si vieme doma pripraviť aj bez špeciálneho kuchynského prístroja. Skvelé občerstvenie na detskú párty. Inšpirujte sa receptom, čo vystačí na približne 35 kusov.

Potrebujeme:

Na cesto: 1 balenie Brownies Dr.Oetker, 80 ml vody, 80 ml oleja, 2 vajcia, 180 g zmäknutého masla, 1 zarovnaná KL, Arómy vanilkovej Dr.Oetker, 150 g práškového cukru

Na ozdobenie: 1 balíček Polevy svetlej Dr.Oetker, 1 balíček Polevy tmavej Dr.Oetker, 1 balenie Tubičiek na zdobenie Dr.Oetker


Postup:

1. Na prípravu cesta vysypeme zmes na brownies do misy, pridáme vodu, olej, vajcia a pripravíme podľa návodu na obale. Cesto vylejeme do vymasteného a múkou vysypaného plechu. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

Elektrická rúra: 180 °C
Teplovzdušná rúra: 160 °C
Doba pečenia: asi 35 minút

2. Po upečení necháme korpus vychladnúť.

3. Maslo vyšľaháme s arómou a cukrom elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni dohladka. Vychladnuté cesto rozdrobíme a ručne premiesime s vyšľahaným maslom. Cesto odložíme asi na 20 minút do chladničky mierne stuhnúť. Z cesta vytvoríme guľôčky.

4. Polevy rozpustíme podľa návodu na obale. Okraje špajdlí namáčame do polevy a zapichneme do guľôčok. Špajdle napicháme do polystyrénu a odložíme do chladničky stuhnúť.

5. Guľôčky namáčame do polevy a po zaschnutí ozdobíme tubičkami podľa vlastnej fantázie.

TIP: Do zdobenia zapojme aj deti vďaka rôznym druhom zdobenia Dr.Oetker.

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*