Brownies

“Deň matiek za rohom, čo dáme mamči?” pýtam sa sestry.

“Upečieme jej božský koláč, najčokoládovejší brownies,” odpovedá.

“Výborne, tak davaj recept!”

Dala, a v pôvodnom znení ho ponúkam aj vám. Tento čokoládvý zázrak je ako bohémska chvíľka poézie. Brownies zalejte mliekom alebo červeným vínom. Aj zelený čaj mu pasuje. Komu čo chutí. ;)

Potrebujeme:

Chuť piecť, radostné pohyby, tanečné kreácie pri chystaní potravín, šťavnatú muziku a láskavé ruky. :)

Postup:

Na začiatku roztopíš 250 g masla s dvoma celými 70% čokoládami vo vodnom kúpeli. Zatiaľ si do misy pripravíš 80 g holandského horkého kakaa, dve polievkové lyžice celozrnnej (alebo inej) múky, 280 g hnedého cukru a polovicu kypriaceho prášku do pečiva. Cukru dávam trochu menej, mám rada horký brownies, dosladiť sa dá pri konzumácii smotanou, zmrzlinou či jahodami… Sypké suroviny zmiešaš s roztopenou čokoládou a v druhej miske vyšľaháš 5 celých vajec na penu. Vajcia pomaly primiešavaš do sypkej zmesi, až kým nedostaneš krásne tmavé liace voňavé cesto.
Vyhreješ rúru na 200 stupňov, vyleješ cesto do formy, v ktorej je papier na pečenie. Na to nezabudni! A pečieš 20 minút pri 180 stupňoch, nie dlhšie.
Ak máš ešte jeden balík čokolády, polám ho a poukladaj na vrch cesta pred pečením. Po dopečení necháš brownies vychladnúť, až potom koláč nakrájaš.

Enjoy***

Foto: Lusi

Prečítajte si aj:


Páči sa 5 ľuďom.


1 komentár k článku Brownies

  1. Bublinka

    Wáááw, jéééj no tak to hej:) Ihneď sa mi v ústach spravila browniesiáda:D Mňam!

    Ďakujem:)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*