Brokolicové krokety

Na Zelený štvrtok tradične robievam zelené jedlo – špenátové palacinky, špenátovu roládu alebo polievku z mladého špenátu či hrášku. Aby sme sa nezmenili na Pepka námorníka, na obmenu ponúkam brokolicové krokety.

Potrebujeme:

1 brokolicu, 250g bryndze alebo syra s modrou plesňou, 1 – 2 vajcia, strúhanku alebo ovsené vločky na zahustenie, podľa chuti soľ, korenie a cesnak, strúhanku na obaľovanie, olej na vyprážanie.

Postup:

Umytú brokolicu rozoberieme na ružičky a uvaríme v osolenej vode. Scedíme, zomelieme alebo roztlačíme vidličkou. Pridáme rozmrvenú bryndzu, vajcia, ochutíme a premiešame. Podľa potreby zahustíme, vytvarujeme kroketky (valčeky) alebo fašírky a jemne obalíme v strúhanke. Hneď vyprážame v rozohriatom oleji. Po vybratí položíme na servítku, aby sme odsali prebytočný tuk. Podávame so zemiakovou kašou a chrumkavým zeleninovým šalátikom.

Tip: Z vody po uvarení brokolice si spravíme rýchlu polievku. Stačí pridať nakrájanú mrkvu, pár ružičiek brokolice, polievkové korenie a na zjemnenie kúsok čerstvého masla.

Foto: LiZA

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


1 komentár k článku Brokolicové krokety

  1. Bublinka

    Ahojte, tak toto jedielko mi ozaj ulohadilo, mňam!

    Ďakujem:)

    Krásny deň Všetkým:))

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*