Bosorkine prsty

Kontroverzné koláčiky. Niektoré povahy ich ani nevložia do úst. Čo nás, ostatných teší, pretože chutia výborne. Kombinácia overeného lineckého cesta s pikantným džemom nemôže sklamať. Vizuálny efekt zaručený. Bosorkine prsty som ochutnala na jednej návšteve a v sekunde ma presvedčili, že sa perfektne hodia do halloweenskeho obdobia. Alebo na hocijakú karnevalovo-strašidelno-dekadentnú párty. ;)

Potrebujeme:

150 g hladkej múky, 150 g mletých orechov, 150 g práškového cukru, 150 g masla, 2 žĺtky, 1 vanilkový cukor, červený džem, mandle (plátky alebo celé).

Postup:

Múku a práškový cukor preosejeme, zmiešame s ostatnými surovinami a spracujeme na cesto, ktoré dáme na 30 minút do chladu. Z cesta tvarujeme tenké prsty, pretože sa po upečení zväčšia. Následne máme dve možnosti, podľa toho, či použijeme celé olúpané mandle alebo mandľové plátky.

A) Celé mandle vtlačíme na miesto bosorkinho nechtu a dáme piecť. Po upečení mandľu jemne odstránime, do priehlbinky nanesieme červený džem a mandľu prilepíme naspäť.

B) V prípade mandľových plátkov, ktoré sú na fotografii, musíme do cesta vytvoriť priehlbinku pred pečením. Mandľové plátky, ktoré sme nasucho popražili, aby zhnedli, prilepujeme džemom na vychladnuté prsty.

V oboch prípadoch pečieme koláčiky 10 – 15 minút na 160 stupňoch. Do džemu namočíme aj konce prstov, aby vyzerali ako… odseknuté! ;)

Foto: Lusi

Prečítajte si aj:

Páči sa 6 ľuďom.


1 komentár k článku Bosorkine prsty

  1. lily

    jéj to je dokonalé -fuj to je hnus- mňam,super chutné a chrumkavé :) takéto zmiesane pocity to vo mne vyvolalo :) :) :) ako stvorene na halloween :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*