Bontón – lekcia siedma: Poháre

Ani bežný obed sa nezaobíde bez nápoja, nieto ešte slávnostný. Ako hostitelia preto nesmieme zabudnúť na vhodné poháre, ktoré sú súčasťou jedálenského servisu.

Voda a nealko

Jeden z najhlavnejších pohárov je pohár na vodu, ktorý je najväčší a môžeme v ňom podávať aj iné nealkoholické nápoje. Na výber máme z veľkého množstva perlivých a neperlivých, stolových či minerálnych vôd, limonád a džúsov.
Okolo pohára na vodu poukladáme ostatné poháriky podľa toho, aké drinky budeme podávať.

Destilát

Liehoviny a destiláty podávame chladené v pohárikoch rôzneho druhu s menším objemom, so stopkou i bez. Patria sem takzvané štamperlíky i poldecáky.

Whisky a brandy

Tento druh destilátu servírujeme do širokých rovných pohárov s hrubým dnom. Whisky má mať pri podávaní teplotu miestnosti. Automaticky však ponúkame hosťom pripravený ľad.

Tak isto nechladíme ani koňaky a brandy a podávame ich v bruchatých pohároch známych ako napoleónky.

Likér

Sladkým likérom dávajú väčšinou prednosť dámy, a možno preto sa nalievajú do malých kalištekov, likérok. Tento nápoj sa nechladí, ale do najsladších druhov môžeme pridať rozdrvený ľad.

Vína

Všetky vína a sekty sa zásadne podávajú v pohároch na stopke.

Biele vína

chladíme a servírujeme v menších pohároch na vysokej stopke. Podľa druhu vína buď s otvoreným, alebo uzavretejším kalichom. Sú vhodné k bielemu mäsu a rybám.

Červené vína

by sme mali preliať do dekantovacej karafy, aby sa „predýchali“. Ide o sklenenú baňatú nádobu so širokým hrdlom. Víno má mať izbovú teplotu a podávame ho vo väčších pohároch s uzavretým kalichom. Servírujeme k tmavému mäsu.

Dezertné vína

nalievame do menších pohárov s otvorenejším kalichom a podávame k sladkým jedlám.

Sekty

Na šumivé vína sa používajú tri druhy pohárov.  Úzke a vysoké, takzvané „flauty“, poháre so širokými otvorenými miskami alebo s elegantnými miskami v tvare písmena „V“.

Pivo

Existuje široký výber pivných pohárov. So stopkou i bez nej, avšak aj tieto by mali ladiť s ostatnými. Skrátka, štyri rozličné poháre s logami štyroch rôznych značiek piva sa na slávnostnú udalosť nehodia. ;)

V ďalšom diele Bontónu si povieme viac o aperitíve či prípitku a nebude chýbať ani pár praktických tipov.

Zdroj: Bontón pre každého – Minimum slušného správania, Mladé letá,
Spoločenské správanie dnes, Pacoutová, N.

Foto: www.sxc.hu

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*