Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LVII. diel

Pomaly sa nám vianočné makrobiotické menu zavŕši. Dnes spoznáte blanšírovaný zeleninový šalát, ktorý je vhodnou prílohou k vianočnému kaprovi. Môžete ho zamiešať aj s s tofunézou. Pamätáte sa na ňu? Písali sme o nej v lete. Link nájdete v Kathushkinom tipe. :)

Blašírovaný zeleninový vianočný šalát

Potrebujeme:

3 mrkvy, 3 petržleny, 1/2 zeleru, 1 kaleráb, 3 cibule, 4 ružičky brokolice, 1 pór (biela časť), 100 g zeleného hrášku, 100 g cukrovej kukurice, 4 väčšie listy čínskej kapusty, 4 listy bielej kapusty, 2 PL umeocta, soľ.

Postup:

Koreňovú zeleninu, kaleráb a cibuľu očistíme a nakrájame na kocky. Ružičky brokolice rozoberieme na malé kúsky, stopky nakrájame. Z čínskej kapusty odkrojíme listy, použijeme len stopky, ktoré nakrájame na rezance. Kapustu tiež naporcujeme na jemné prúžky. Vodu so soľou privedieme do varu a postupne do nej vkladáme zeleninu od najmenej aromatickej po tú najviac (t. j. cibuľa pôjde ako posledná). Vždy vložíme zeleninu do vriacej vody, casino pa natet povaríme, scedíme, vodu znovu privedieme k varu, vložíme zeleninu…

Vodu nevylievame, ale môžeme ju použiť do polievky. Zeleninu zmiešame a podávame dohromady. Môžeme dochutiť len umeoctom alebo tofunézou. Premiešame a podávame.

Kathushkin tip:

“Recept na tofunézu sme už spomínali v Kathushkinom kulináriu 36. Ak do vianočného šalátu pridáte aj kratučko povarenú červenú kapustu, príjemne vám ho farebne osvieži.”

Foto: Kathuhska

Prečítajte si aj:

Páči sa 5 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*