Kathushkine kulinárium na pokračovanie… LXVIII. diel

Dnes sa zoznámite so sladkým dezertom, pri ktorom si nemusíte robiť ťažkú hlavu z toho, že nezdravo zhrešíte… Ľahkou a hravou formou si vyrobíte vlastnú čokoládu, ktorá môže chuťovo konkurovať aj vašim obľúbeným cukrárňam. Obsahuje totiž špeciálne ingrediencie – kokosové maslo, sirup z agáve a mletý koreň maca. Všetky suroviny nájdete v obchode so zdravou výživou alebo v každej biopredajni.

Banány s čokoládou

Potrebujeme:

Banány, datle, hrozienka.
Na čokoládu: 1 KL bio kakaového prášku, 1 KL agávového sirupu, 1KL kokosového masla, 1/2 KL lyžičky mletého koreňa maca.

Postup:

Banány nakrájame na kolieska, posypeme vopred namočenými hrozienkami a pridáme ďatle. Všetky suroviny na čokoládu zmiešame dokopy a pokropíme ňou ovocie.

Kathushkin tip:

“Pokiaľ máme kokosové maslo pod vplyvom chladu veľmi tuhé, necháme ho v teple jemne rozpustiť. (Napríklad ho položíme na chvíľku na radiátor.) Maslo sa tak jednoduchšie rozmieša s ostatnými surovinami, a tiež hotovou tekutou čokoládou ľahšie ozdobíme misku s ovocím.
Pre tento dezert si podľa gusta nakombinujte vlastnú zmes obľúbeného ovocia. Veľmi vrelo odporúčam zmes banánov, kiwi a čerstvého hrozna.
Všetky prísady potrebné na výrobu čokoládu kúpite v predajniach so zdravou výživou.”

Foto: Kathushka

Prečítajte si aj:

Páči sa 7 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*