Banánové recepty

Banánové recepty sú spoločný názov pre tri skvelé jedlá, ktoré jednoducho musia chutiť každému milovníkovi tohto sladkého ovocia. :) Banány obsahujú okrem vitamínov a minerálov aj proteín, ktorý sa v našom tele premení na serotonín. Ten ovplyvňuje našu náladu. Keď si k tomu pridáme čokoládu, endorfíny – hormóny šťastia – sa začnú vyplavovať jedna radosť. V našej redakcii je banán mimoriadne obľúbený, pretože dodáva energiu a zlepšuje koncentráciu. Aj preto vám dnešné recepty prinášame rovno v trojici. Lucik pripravila banánové lievance, Ivan zmixoval mliečny kokteil a ja som „napiekla“ horúce toasty.

PS PS: Jedielka sú vďaka svojej chuti a obsiahnutým látkam ako stvorené na valentínske chvíle. S partnerom či bez. ;)

Banánové lievance

banánové lievance Potrebujeme: 4 banány, 2 vajíčka, 100 ml mlieka, 120g polohrubej múky, 1 lyžička prášku do pečiva, prípadne jedlej sódy, ovocný džem, ovocie, šľahačka, olej.

Postup: Najskôr si rozmixujeme banány, potom pridáme mlieko a vajíčka. V miske si zmiešame múku s práškom do pečiva. Za stáleho miešania pridávame múku k tekutým ingredienciám. Do panvice si nalejeme olej a rozpálime ho. Lyžicou naberáme menšie množstvo zmesi a na panvici tvarujeme lievance. Opekáme z oboch strán. Hotové ozdobíme džemom, ovocím, kokosom, orieškami a šľahačkou.

Autor: Lucik

Mliečny banánový kokteil

Potrebujeme: 1 – 2 zrelé banány, 3 dl mlieka, vanilkový cukor.

Postup: Banány ošúpeme a nalámeme na tretiny do vysokej úzkej nádoby. Pridáme mlieko a vanilkový cukor podľa chuti. Rozmixujeme ponorným mixérom do jemna. Príprava trvá pár minút a efekt je skvelý. Kokteil prelejeme do pohárov. Keďže sa nám na vrchu utvorí pena, môžeme ju posypať kakaom.

Tip: Do kokteilu môžeme pridať aj porciu vanilkovej alebo banánovej zmrzliny. Vtedy cukor nepridávame. „Delicious!“

Autor: Ivan Kostitras

Sladké horúce toasty

sladké horúce toasty a banánový kokteil Potrebujeme: toastovací chlieb (alebo obyčajný nakrájaný na tenko), 2 banány, tabuľku horkej čokolády, maslo.

Postup: Dáme si nahriať toastovač. Jeden toast (krajec chleba) potrieme tenkou vrstvou masla. Na vrch naukladáme na kolieska nakrájané banány a kúsky čokolády. Prikryjeme druhým toastom (krajcom chleba) a dáme zapiecť do toastovača.

Pozor! Sladká čokoládovo-banánová náplň je šialene horúca a vzniká na nej okamžitá závislosť. ;)

Tip: Náplň nesmie prečnievať cez pečivo, inak vás čaká už menej príjemné čistenie prístroja. To nech vás ale neodradí. Veď po tejto endorfínovej bombe vám bude aj tak všetko srdečne jedno. Dobrú chuť!

Foto: Lucik, Oslavuj.sk

Páči sa 9 ľuďom.


3 komentárov k článku Banánové recepty

  1. Lusi

    do banánových receptov musí ísť veľa banánov :)

  2. ja

    Ahoj musí sa tam dať tolko banánov?
    thank you

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*