Babie leto na záhrade

záhradné slnečnice Počasie nás skúša, chvíľu je leto a vzápätí studená daždivá jeseň. Ale potom sa slnko ešte predsa len ukáže a zažiari plnou silou. Tento čas treba ešte využiť a usporiadať si s priateľmi záhradnú párty. Nenáročnú, s niečím chutným čo dom dal. Ešte si stíhate pripraviť domáce slivkové knedle z vlastného ovocia zo záhrady. K tomu upiecť sladko-slané kapustníky. A na chlapov nechať varenie gulášu či rybacej polievky v kotlíku.

Jedielka si vezmite vonku do záhrady a so servírovaním si tentoraz nemusíte až tak lámať hlavu. Prestrite károvaný obrus, na stôl položte košík s čerstvým chlebom a kapustníkmi a dostatok pohárikov na domácu pálenku, nech sa ujde každému. Estetickosť stolovania doplnia ešte kvitnúce rastliny žiarivých farieb, ktoré netreba rezať do vázy. Nech ešte veselo vyfarbujú vašu záhradku, kým im slnko dáva energiu.

Po dobrom obede si môžete oddýchnuť, ale možno vás väčšmi osloví oddychová hra petang. Obľúbená u labužníckych Francúzov. Vlastné príjemné tempo, rozhovory so spoluhráčmi a nenáročný pohyb na čerstvom vzduchu robia z tohto športu skutočný relax.

K večeru sa však určite ochladí, jeseň začne vystrkovať pichľavé rožky. Teplé mikiny a ohník s klasickou opekačkou krásne zahreje nielen zvonku, ale za pomoci „vylepšeného“ čajíka aj z dnu.

Fotoriport

Príprava slivkových knedlí

slivkové knedle

Hotová pochúťka

slivkové gule

Varenie rybacej polievky na kutilský spôsob

rybacia polievka sa varí

Mužská časť precízne pasíruje rybacinu

pasírovanie rýb

S čerstvým chlebom a pálenô

rybacia polievka

Domáce ešte horúce kapustníky zo sladkej kapusty

kapustníky

Slnečná záhrada

záhradné slnečnice

Podvečerná záhrada

handmade lampášik

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 10 ľuďom.


4 komentárov k článku Babie leto na záhrade

  1. liza

    Lucik, ďakujem pekne za kompliment :) je to umenie našich starých mám, ktoré raz zdedí každá z nás :)

  2. Lucik

    Dnes som ochutnala kapustníky po prvýkrát v živote, a musím povedať, že sú naozaj vynikajúce. Také to nebíčko v papuľke. Skláňam sa pred vaším kuchárskym umením.

  3. Renáta Pribelszka

    kapustníky som ešte nikdy neskúšala,ale sľubujem vyskúšam,už sa teším na ochutnávku

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*