Avokádové toasty

Avokádo je úžasné ovocie bohaté na zdravé tuky, prospešné pre srdce. Na toaste hravo nahradí maslo, roztierateľný syr či rastlinnú nátierku. V kombinácii s čerstvou zeleninou tvorí avokádo skvelú alternatívu na raňajky i večeru. Poteší aj vašich hostí na akomkoľvek večierku. Recept prináša blogerka Rebeka z Fresshion.

Potrebujeme:

Zrelé avokádo, trochu citrónovej šťavy, štipku soli a čierneho korenia, chrumkavé Racio toasty, zväzok reďkoviek, pár cherry paradajok, pár koliesok uhorky, hrsť rukoly (alebo iného šalátu), jedno vajce, olivový olej na pokvapkanie.

Postup:

Ošúpeme avokádo a odstránime z neho kôstku. Pár plátkov si odložíme bokom a ostatné v miske vidličkou roztlačíme. Ochutíme trochou citrónovej šťavy, korením a soľou podľa chuti. Toasty Racio rozrežeme na polovicu, natrieme nátierkou a ozdobíme zeleninou či vajíčkom. Na pár toastov dáme namiesto nátierky celé kúsky avokáda, ktoré sme si na začiatku odložili. Nakoniec dochutíme čerstvo namletým čiernym korením a pokvapkáme olivovým olejom podľa chuti.

Tip: Avokádo má rado cesnak i cibuľu. Ak sú to aj vaše obľúbené potraviny, nezabudnite na ne.

Prečítajte si aj:

Páči sa 4 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*