Oblievať a šibať alebo sa skrývať?

Tak ako po stáročia, aj teraz pomaly prichádza deň, ktorý milujú asi všetci muži a ktorý nenávidia asi všetky ženy. Áno, blíži sa Veľkonočný pondelok. :) A preto nás zaujíma, čo budete na Veľkú noc robiť vy?

Hlasujte, prosím, na ľavej strane webu.

Výsledky predošlej ankety:

Naposledy sme zisťovali, čo pre vás znamená sviatok svätého Valentína. Už aj čitateľský postoj k ankete čo-to naznačoval. Zapojilo sa menej ľudí ako naposledy. Teší nás však, že viac ako polovica z vás (55%) vníma tento deň za spôsob, ako môže niekomu prejaviť svoju lásku.

Až 20% z hlasujúcich vníma Valentína za nutnosť, keď musia niekomu kúpiť darček. Darček nemusíte kupovať, môžete ho aj vyrobiť a ak náhodou neuznávate ani to, darujte samých seba. Vaša originalita určite poteší, alebo aspoň rozosmeje.

Čo nás napriek tomu neprekvapilo, je fakt, že celých 25% čitateľov zahlasovalo za odpoveď „nemá pre mňa význam“. Čo dodať? Žeby boli čitatelia otrávení komerčným poňatím tohto inak pekného sviatku? Alebo v tom má prsty spoločenská situácia? Nenechajte sa odradiť vlnou opičích šibalstiev, a vlejte si do žíl veľkú dávku optimizmu, ktorú vám každý deň ponúka aj webmagazín Oslavuj.sk.

Čo pre vás znamená sviatok sv. Valentína?

 • Nutnosť kúpiť darček. (10)
 • Nemá pre mňa význam. (13)
 • Spôsob, ako prejaviť lásku. (28)

Celkom hlasov: 51

Loading ... Loading ...

Náhľadové foto: www.sxc.hu

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


4 komentárov k článku Oblievať a šibať alebo sa skrývať?

 1. femina

  Pridávam dodatok – čo sa tradovalo na Barboru
  Na BarboruSvätá Barbora zase inšpirovala k magickým či skôr strigônskym zvyklostiam. Mladé ženy sa obliekli do bieleho, tvár si zakryli šatkou a ako Barbory chodili po domoch s metlou alebo varechou. Kde boli priadky, vylátali s nimi každého chlapa. Na Barboru zvykli dávať do vody aj odrezané halúzky čerešní či zlatého dažďa. Z rozkvitnutých konárikov sa veštilo zdravie, budúca úroda alebo nádej dievčaťa vydať sa už v nasledujúcom roku.

 2. femina

  Pýtam sa akým zazrakom ešte toto barbarstvo pretrváva?
  Nestavajú sa máje, nepália sa Jánske ohne, málokto vie o tradíciách spojených s Barborou (skúste si nájsť čo sa dakedy robilo práve na Barboru), Ondrejom, Luciou …. ale oblievačka, povolené znásilnovanie to ostalo. Prečo? Kto sme my ženy ? Kým sme pre chlapov ? Nenávidím nielen oblievačku, ale aj seba pretože som žena – nechcem ňou byť ak to mám toto strpieť. Je to rovnako zlé a kruté ako znásilnenie, ponižujúce, frustrujúce. Veľká noc má byť sviatkom o tichom uvedomení si významu života, o pokore, o vzájomnom rešpekte a pomoci svojim blížnym. Oblievčka to však totálne ničí, zatemňuje a začierňuje. Môj hlas je malý, ale ak začnem možno to raz prispeje k tomu aby sa s tým prestalo a zakázalo sa to. PREČ S OBLIEVAČKOU, dosť raz a navždy. Ženy máme právo sa brániť.

  • vedro

   1. Ak sa nenávidíš, že si žena, máme šikovných plastických chirurgov.
   2. Ak ťa niekto nasilu, hrubou silou, pod nátlakom, alebo vyhrážkami vyvliekol z domu a ublížil ti pod rúškom oblievačky, daj mi dôkaz a ja ti pomôžem vypracovať žalobu, vďaka ktorej vysúdiš od agresorov aj posledné trenky.
   3. Ak si v oblasti, kde je oblievačka národný šport a tebe to vadí, prečo v čase Veľkej noci neodídeš niekam, kde budeš mať pokoj?
   4. Veľká noc je o zmŕtvychvstaní Ježiška (pokoru, vzájomný rešpekt a pomoc blížnym máš mať v srdci deň čo deň, nie len teraz). Ak to oblievanie chceš zmeniť, porozprávaj sa so spomínaným Ježiškom, veď vďaka nemu to celé vzniklo.
   5. Veľká noc je tradícia, rovnaká tradícia ako sú Jánske ohne, stavanie májov, či liatie olova na Ondreja. Ak si za tradície, si aj za Veľkú noc. Alebo nemáš na všetko rovnaký meter?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*