Ananásový sorbet

Domáca zmrzlina je každým rokom populárnejšia. V kulináriu ste dokonalú banánovú našli už pre dvoma rokmi. Na podobný spôsob som vyrobila ananásový sorbet. Príprava viac než jednoduchá, chuť lahodná s jedným “ale”. Poďme však po poriadku.

Potrebujeme:

Zrelý ananás, sladidlo – v tomto prípade domáci mätový sirup alebo hnedý cukor, agáve, med… respektíve nič. Sorbet môže byť aj jednozložkový.

Postup:

Zrelý ananás očistíme a nakrájame na kúsky. Tie dáme zamraziť. Podľa toho, aký máte mixér, mixujete buď celkom zmrazené kúsky, alebo jemne rozpustené ako na fotografii. Mixér urobí všetku prácu za nás. Osladíme podľa chutí a ihneď podávame. Mätový sirup dodá sorbetu exotickú príchuť.

Tip: Spomínala som jedno “ale”. Ananás môže mať dosť agresívne kyseliny, ktoré pri väčšej konzumácii doslova popália ústa. Áno, stalo sa mi to, lebo jedna dávka sorbetu mi nestačila. :) Neskôr som ananásový sorbet kombinovala so smotanovou zmrzlinou, ktorá intenzitu dezertu zjemnila. Ak máte tip, ako “štipľavosť” ananásu odstrániť, sem s ním!

Foto: Lusi

Prečítajte si aj:

Páči sa 3 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*