Akty ako dar

akty Milí priatelia, sčervenieva sa nám… Na pultoch predajní, v magazínoch, v nákupných centrách a butikoch. Nezadržateľne nás valcuje masa menom Valentín a tlačí na nás zo všetkých strán, aby sme sa čo najoriginálnejšie, a najlepšie čo najskôr, vyzbrojili kadejakými dobrotami, plyšovými medvedíkmi, dózičkami a parfumami pre svoje polovičky – to všetko v špeciálnom edičnom valentínsko-srdiečkovom vydaní. Ako sa však nestratiť v týchto „originálnych“ ponukách? Chcelo by to niečo osobné… Niečo, čo povie – „Ľúbim Ťa“, „Priťahuješ ma“, „Vzrušuje ma Tvoja prítomnosť“, „Som len Tvoj/a“. Čo by ste povedali na vaše vlastné, zo srdca venované – umelecké akty!

Akty ako dar je možné venovať vo viacerých podobách. Ako fotografie v albume si ich vaša polovička bude môcť diskrétne prezerať, kedykoľvek jej budete chýbať. Čiže vaše akty budú tajne ukryté v zásuvke. Sú ideálne predovšetkým v prípadoch, keď partner ešte nežije sám vo vlastnom byte. Nebude tak vystavený kompromitujúcej situácii, kde by vaše obnažené telo vycapené na stene mohli vzhliadnuť partnerovi rodičia, spolubývajúci alebo kamaráti.

Akty v podobe kalendára sú taktiež veľmi vyhľadávané. Keďže sviatok zaľúbených sa ešte stále nachádza na začiatku roka, výber kalendára ako voľby je ešte pomerne aktuálny. Aby ste však neprišli o januárovú fotografiu, môžete si vyžiadať objednávku špecifického kalendára v trvaní od februára 2011 do januára 2012.

Akty ako zarámovaný „obraz“ na stenu sú veľmi estetické a trvácne. Hodia sa najmä pre partnera so samostatným bývaním, ktorý si je pánom svojho priestoru a nikto mu nenarúša jeho súkromie. V tomto prípade sa hodia predovšetkým fotografie rozmerov A4 (20 cm x 30 cm) a vyššie, ktoré vložíte do nenáročného rámovania „za sklo“ alebo ich dáte precízne zarámovať ku špecialistovi. Tu je ale dôležité dbať na to, aby sa výber rámu hodil k partnerovmu vkusu, štýlu a farebnosti bytu!

Vítané sú taktiež akty ako fotoobraz (dnes už túto službu poskytujú viaceré veľké fotoslužby), kde sa fotografia pretlačí na plátno a vytvorí tak efekt skutočného obrazu. Novinkou sú fotografie na dreve, na skle a v závislosti od humoru partnera na hrnčekoch, vankúšoch, tričkách a podobne.

akty

Niekoľko rád predtým, než sa rozhodnete nafotiť v Adamovom či Evinom rúchu:

  1. Najdôležitejší v tomto prípade je – výber kvalitného fotografa! (Pretože na fotografii aktu vidieť viac ako kdekoľvek inde nevkus, ktorý môže hraničiť až s lacnou pornografiou! A isto by sme nechceli našej milovanej osobe venovať fotografie, ktoré sa okrem lascívnej nahoty nevyznačujú ničím iným.)
  2. Pri výbere fotografa si dôkladne prezrite jeho portfólio (na internete alebo vo fotoštúdiu), dohodnite si s ním schôdzku alebo si naplánujte dlhší telefonický rozhovor. Pri spoločnom rozhovore dajte priestor predovšetkým vašej intuícii – či na vás dotyčný fotograf pôsobí príjemne, jeho prístup je čisto profesionálny a necítite z neho nijaké nepríjemné „vibrácie“ a postranné úmysly. Je dôležité uvedomiť si, že nielen jeho práca musí byť krásna, ale musí vám byť príjemný aj ako osobnosť. Strávite s tým človekom predsa niekoľko hodín a budete pred ním úplne nahí! fotografovi, s ktorým sa pustíte do práce musíte plne dôverovať. Ak máte pochybnosti, hľadajte inde.
  3. Zo skúseností viem, že mnohí muži (ale aj ženy) sú citliví na to, kto ich partnerku, manželku alebo priateľku (partnera) fotil. A preto je potrebné dopredu rátať s otázkou – „Fotil ťa chlap alebo žena?“ A hoci pre vás táto informácia nie je relevantná, verte tomu, že váš partner ju z podvedomej „žiarlivosti“ bude riešiť. Radšej na to myslite vopred, ako by ste potom mali pred partnerom zatĺkať, klamať alebo byť dokonca obviňovaní z „promiskuity“. A aj keď vám to teraz príde plytké a smiešne, boli by ste prekvapení, koľkí, aj veľmi tolerantní partneri, reagujú podobne. Preto, ak o svojom partnerovi viete, že je skôr žiarlivec, hľadajte fotografa rovnakého pohlavia ako ste vy sami.
  4. Je potrebné uvedomiť si, že fotografia aktu je predovšetkým hra svetla, tieňov, náznakov nahoty a vášne. Fotografia aktu prvoplánovo nezobrazuje pohlavné orgány, a ak náhodou aj áno, tak v minimálnej možnej miere a to tiež len v rámci vyššej myšlienky a vkusu.
  5. Predtým, než oslovíte svedomito vybraného fotografa, úprimne si odpovedzte sami v sebe na otázku, či ste ochotní do toto naplno „ísť“. Častokrát sa totiž stáva, že klient v poslednej chvíli cúvne alebo sa „psychicky položí“ z toho, že sa nedokáže pred cudzím človekom odhaliť a ešte k tomu aj nahý pózovať. Aby ste tomu predišli, napevno sa rozhodnite, či do toho pôjdete (a ak áno, tak naplno a s dôverou voči fotografovi). Inak by ste spôsobili nepríjemnosti fotografovi (stratil by s vami čas, prišiel o zákazku) i sebe (pripravili by ste sa o dávku sebavedomia a zbytočne by ste sa vnútorne nechali rozladiť). Ak sa do fotenia nedokážete odovzdať naplno a s dôverou, výsledok nebude stáť za veľa. ;)

Foto: Katharina K. (autorka je fotografka www.fotokarta.cz/katharinak)

Páči sa 10 ľuďom.


Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*