Ako stráviť Silvestra

Viete už, ako strávite tohtoročnú oslavu Nového roka? Niekto zvykne Silvester plánovať aj niekoľko mesiacov dopredu, iný necháva poslednú párty v roku na náhodu. Prinášame 15 tipov ako sa zabaviť na Silvestra.

1. Klasicky “na byte”

Najklasickejší Silvester sa odohráva väčšinou v našich domácnostiach s kamarátmi, rodinou či susedmi. Základom je chutné jedlo a pitie, príjemná hudba, výzdoba, prskavky a nejaký ten delobuch. Tradičným večierkom nič nepokazíte, pretože dobrá partia robí zaručene dobrú zábavu.
Tip na obmenu – ak chcete svojich hostí tentokrát milo prekvapiť, zorganizujte pre nich vtipnú tombolu, ktorú odpálite hodinu pred polnocou.

2. Tematická párty

Invenčná tematická párty sa dá zorganizovať kdekoľvek (byt, chata, dom i podnik) podľa nepísaných pravidiel, ktoré nájdete na www.oslavuj.sk. Vyberte si tému, zrozumiteľne zadefinujte hlavnú myšlienku, určite dress code pre hostí a zabezpečte štýlovú výzdobu, občerstvenie, hry a darčeky. Všetky potrebné inšpirácie na večierky á la Hawaii, Divoký západ, The Addams Family, Sci-fi, Oldies, Balkán, Antika a iné nájdete v našich rubrikách tematické a národnostné párty.

3. Filmový večierok

Skúste si usporiadať netypickú silvestrovskú žúrku s nadšencami rovnakého filmového žánru. Stretnite sa v domácnosti, ktorá má najlepšie veľkú plazmu alebo plátno s projektorom. Zabezpečte si dostatok pochutín a nápojov a hlavne nezabudnite nastaviť budík pár minút pred polnocou. Kvalitný film dokáže človeka na sto percent vtiahnuť do deja a odpútať od reality. A premeškať Nový rok predsa nechcete. ;)

4. Na námestí

Ak nemáte k dispozícii voľný byt, ani chatu či klubovňu, čaká na vás explozívna atmosféra mestského námestia. Mestá i niektoré obce totiž každý rok pripravujú svojim obyvateľom kultúrne programy, zväčša zamerané na hudbu. Na uliciach sa postretávajú známi i neznámi a spoločne sa zabávajú, prežívajú a oslavujú. Takýto aj keď trošku nebezpečný zážitok  s obrovským ohňostrojom nad hlavou sa dá pripodobniť k oslavám víťazstva v kolektívnych športoch. Skrátka, na nejaký čas sú všetci jedna veľká rodina. ;)

5. Detská oslava

Detský zmysel pre oslavy je prirodzene vybičovaný do extrému. Chceme tým povedať, že len deti sa vedia tak nefalšovane tešiť a prežívať radosť počas sviatkov. Pripravte ich na posledný deň v roku tak, aby vám potom ony vyčarovali slávnostnú atmosféru. Pekné oblečenie, detské pochúťky, hry, výzdoba, ktorú budú vyrábať ony samy – papierové reťaze a girlandy, balóniky, konfety a serpentíny. Deti môžu na podvečer pripraviť „kultúrny“ program pre rodičov. Mimochodom, aj deti môžu mať svoju tematickú oslavičku.

6. Na chalupe

syrové slimáčiky Chalupa má svoje čaro už len preto, že je to iné miesto ako náš domov a hlavne preto, že sa okolo nej nachádza príroda. Silvestrovská prechádzka je preto hlavným bodom programu. Ak nie, tak privítanie nového roka pod hviezdami by malo byť samozrejmosťou. Bonus – ak máte na terase gril, aj v zime ho môžete využiť na grilovanie rýchloviek.

7. Na lyžovačke

Mnoho vyznávačov zimných športov oslavuje práve na lyžiach, bežkách či snowboardoch. Po skvelom zjazde zakotvia na čaji s rumom v horských chatách, kde vládne nezameniteľná atmosféra. Endorfíny vyplavené zo športu sa tak môžu predviesť v plnej kráse.

8. Pri kozube so svojou láskou

Silvestrovská romantika vo dvojici bude najintenzívnejšia hlavne v období silnej zaľúbenosti, keď dvojici skutočne nechýba niekto tretí… vtedy si treba toto jedinečné neopakovateľné obdobie naplno užívať, kašlať na pozvánky kamarátov a zašiť sa niekde v súkromí, najlepšie v útulnej hotelovej izbe s príjemnými relaxačnými procedúrami. Momenty zaľúbenosti sú extrémne prchavé a vzácne, zaslúžia si našu zvýšenú pozornosť.

4. Párty s hrami

Večierok, na ktorom budú v hlavnej úlohe hry, sa dá usporiadať kdekoľvek. Doma, na chate a dokonca aj v podniku, kde je k dispozícii väčší stôl. Arzenál hier ako Activity, Párty alias, Tabu, Máš na to!, Osadníci z katanu, Jenga či poker a iné kartové hry alebo aj pokojnejšie Monopoly a Scrabble rozprúdia zábavu, súťaživosť a s tým spojený adrenalín, ktorý je tým správnym korením každej silvestrovskej párty. Ak nemáte svoju overenú hru, vyskúšajte niečo z našich tipov.

10. Pri televízore

Elektronické médiá, na čele s televíziami, každý rok urputne bojujú o našu pozornosť. A 31. decembra je tento boj najviditeľnejší. Ak máte radi televízne kabarety, humor a nadsádzku, Silvester môžete pokojne stráviť aj pred televíznou obrazovkou. Je vysoká pravdepodobnosť, že si v nej nájdete obsah, ktorý vás pobaví a zrelaxuje.

11. Osamotene

Možno sa chystáte stráviť Silvestra osamote. V tom prípade sa držte hesla – všetko, čo mám rád. Rozmaznávajte sa. Pripravte si fajné jedlo a drink a venujte sa obľúbeným aktivitám, na ktoré inokedy nemáte čas. Dlhé leňošenie v posteli, horúci voňavý kúpeľa, prachom zapadnuté čítanie či dvd-čko… skrátka každý podľa seba to, čo má najradšej.

12. V práci

balóny a serpentíny Mnoho ľudí však slovo Silvester ani nerieši, pretože sa v tom čase nachádza v práci. A keďže sa zamestnania od seba líšia, ťažko v tomto prípade nastaviť jednotný model zábavy. S kolegami to ide ľahšie, ak to dovoľuje podnikový režim, i počas práce sa dá vystrojiť malá párty. Prineste si do roboty občerstvenie, symbolickú výzdobu v podobe balónov a serpentín či girlánd. Už aj taká farebná papierová čiapočka na hlave zmení našu náladu k lepšiemu. S dobrou hudbou v pozadí to bude služba tiež o čosi príjemnejšia.

13. V podniku

Zarezervovali ste si na Silvestra stôl v podniku? Možno vás čaká zábava o niečo akčnejšia v porovnaní s večierkom na byte. Rozhovory s kamarátmi sa i tu dajú oživiť stolovou hrou. Okolo sa budú nachádzať ďalšie zabávajúce sa skupinky. To znamená šancu nadviazať nové vzťahy a priateľstvá. Žeby dobrá alternatíva pre nezadaných nájsť si partnera?

14. Na svadbe

brusnicové muffiny Mať svadbu na Silvestra môže byť celkom dobrý nápad. Zabezpečíte tak sebe aj širokému okoliu program v podobe skutočne obrovskej a nezabudnuteľnej párty. A navyše, každý si bude pamätať vaše výročie. Ak sa svadby len zúčastňujete, tiež máte vyhrané. Nemusíte sa okrem svojich šiat o nič starať.

15. Vonku

Teplo, ale ozaj teplo sa oblečte, do termosiek ponalievajte podľa chuti všeličo voňavé, no hlavne horúce, zoberte sánky, boby, kamarátov a oslava Silvestra v exteriéri sa môže začať. Ak nesneží, dobre padne aj prechádzka a nikto nepovedal, že v zime sa lietajúci tanier hádzať nemôže. ;)

Bonus: v tropickej krajine

Spomíname stále zimu, ale vy možno práve teraz chystáte oslavu v niektorej z tropických krajín. Párty pri mori či na jachte musí byť exklizívna. Hlavne ak je nad hlavou hviezdami posiata obloha. Niekto na to potrebuje kopec peňazí, inému stačí dobrodružný duch a autostop, aby každý Nový rok oslavoval v inej destinácii či veľkomeste.

Nech už sú vaše oslavy Nového roka akékoľvek, prajeme vám, aby boli plné radosti a veselosti, v kruhu milovaných podľa vašich predstáv. A hlavne bezpečné po každej stránke! ;)

Foto: Oslavuj.sk

Prečítajte si aj:

Páči sa 5 ľuďom.


3 komentárov k článku Ako stráviť Silvestra

 1. Puchi-muchi

  V Exotike je to fajn, ale už sa to vôbec neoplatí. Je to moc drahé. Dovolím si citovať:

  Podobne ako v mnohých iných ubytovacích zariadeniach kdekoľvek na svete, ale aj pokojne v najzapadnutejšej obci na Slovensku, Vianoce a Silvester sa považuje za obdobie so zvýšeným záujmom turistov. Zároveň ide o obdobie, kedy má samotné zariadenie o niečo väčšie náklady na výzdobu, organizáciu podujatia, spestrenie jedálnička, prípravu programu a predĺženie prevádzky reštaurácií ako je to najmä v prípade Silvestra. To všetko sa následne odzrkadľuje vo výslednej cene. Silvestrovský príplatok, vianočný príplatok, alebo inak povedané príplatok sviatočný, je uvádzaný v cenníkoch cestovných kancelárií, predajcov zájazdov a nebýva vždy súčasťou priamej kalkulácie zájazdu.

  zdroj: http://www.zaujimavosti.net/cestovanie-travel/silvester-ci-vianoce-prezite-niekde-v-exotike-su-popularne-ale-aj-drahsie/

 2. lily

  hehe, super priestor na divocinu :) a v tom dome uz isto nie su mysi a podobne zverstvo :) :) :)

 3. opicak

  my stravime silvestra v pivnici :D D tam mame skusobnu a su tam najlepsie party!

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*