Ako prežiť opicu

A je to tu. Včera sa opäť oslavovalo a ráno nám visí na krku otravná mega OPICA. Stav, keď hlava bolí, krúti sa, žalúdok je jedna veľká nevyspytateľná lodička na rozbúrených vlnách a aj dýchanie spôsobuje problém. Stav nezávideniahodný, nežiaduci a viac ako vyčerpávajúci.

Prebudenie v „TO“ nešťastné ráno je väčšinou sprevádzané vetou: „Už nikdy nebudem piť.“ :) Toto predsavzatie sa nám s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nepodarí splniť, preto sa teraz pozrieme na opatrenia, ktoré nám pomôžu zmierniť možnú opicu a deštrukčné účinky alkoholu na naše telo.

8 tipov ako zatočiť s opicou

1.) Zlaté pravidlo: Nepite!

2.) Ak sa už alkoholu vyhnúť nedokážete, nemiešajte. Radi zapíjate vodku pivom? Tak ráno neočakávajte opicu, ale priam orangutana.

3.) 1 pohár alkoholu = 1 pohár vody. Najlepšia je voda s troškou citróna. Doplní v tele alkoholom odplavený vitamín C.

4.) Po prebudení sa snažte piť veľa, veľa vody. Telo je dehydrované, nutne potrebuje doplniť stratené zásoby.

5.) Vitamíny a minerály. Práve tieto vzácne látky alkohol v hojnej miere odčerpáva z tela. Zvýšte prísun vitamínov a minerálov pred i po žúrke.

6.) Ak vám to váš žalúdok dovolí, niečo zjedzte. V tomto prípade sú vhodné bielkoviny, teda nejaká dobrá omeleta či praženica.

7.) Zaručené domáce recepty skutočne pomáhajú: kurací vývar, kyslé uhorky, mlieko, kyslé mlieko, kyslá uhorková alebo kapustová šťava. Na každého však platí niečo iné, takže je na nás, aby sme zistili, čo je pre nás tým pravým domácim “vyprošťovákom”.

8.) Med. Tekuté zlato je v tomto prípade zázračným pomocníkom. Vďaka vysokému obsahu fruktózy pôsobí voči alkoholu ako protijed.

Overené tipy z redakcie

Oslavovanie je našou náplňou práce, a preto vám i my, redaktori Oslavuj.sk, prinášame tipy, ako sa opici oblúkom vyhnúť alebo ju čo najrýchlejšie odohnať.

Lucik

Nepiť. Ak už je opica na svete, potom dodržiavame 4T. Ticho, teplo, tekutiny, teplé jedlo.

Ivan

Protiopicové opatrenie č. 1.: Pivo
Pivo napomáha tráveniu a čiastočne vyrovnáva hladinu alkoholu v krvi. Tým zmierňuje šok organizmu z rapídneho úbytku alkoholu v priebehu krátkeho času. Efektívnejšie je dávkovať si pivo po troške, nie vypiť celý pollitrák na ex :) .

Protiopicové opatrenie č. 2.: Minerálka Fatra
Riešenie vhodné najmä pre šoférov, ktorí si nemôžu dopriať pivo. Fatra obsahuje dôležité minerály, ktoré sa pri alkohole vyplavujú ztela, tiež napomáha tráveniu, a “zavlažuje” odvodnené telo.

Kathuska

Základom je piť veľa, veľa vody – čistej, neperlivej, nechladenej. Ideálne je vypiť aspoň 1 – 2 poháre vody pred spaním. Deň po alkoholovom ošiali je potrebné začať takisto poriadnou dávkou vody, vlažnou sprchou, ľahkým a nenáročným jedlom, prísunom vitamínov a minerálov v prírodnej podobe a dostatkom spánku.

Liza

1. Nemiešať druhy alkoholov.

2. Tvrdý alkohol nezapíjať sladkými limonádami, ale čistou vodou.

3. Jesť.

4. Nefajčiť.

5. Tancovať.

Rokmi overené. :)

Lusi

Voda, vzduch a pohyb. Táto trojkombinácia by nemala chýbať počas žúrovania, ako aj po ňom. Potom sa vám opica oblúkom vyhne. Ale ak sa predsa, potvora, na vás nalepí, doprajte si poriadnu dávku céčka.

Foto: Sxc.hu

Páči sa 7 ľuďom.


9 komentárov k článku Ako prežiť opicu

 1. julka

  mojmu kamosovi pomaha nanuk, ano dobre citate nanuk. nikto to v partii nechape, ale jemu to zabera :D

 2. Pribelszka Renáta

  Vyskúšala som už všetky,ale mne pomohlo vždy sa dvakrát na to vyspať a piť naozaj veľa čistej vody.

 3. Bublinka

  *Ahojte*
  Akurát včera sme boli oslavovať Život, no cítim sa fajn aj keď som pomiešala alkohol, nakoľko u mňa platí, že ak pred spaním vypijem pol litra vody a zjem niečo sladké, poprípade si nechám pod jazykom rozpustiť trochu kryštálového cukru na druhý deň mi nič nie je , som oddýchnutá a pripravená na druhú žúrku:)ten cukor zaručene vyskúšajte, ja sa aj priebežne budím a pijem vodu, ráno prvé čo urobím zjem kus čokolády a s úsmevom vítam nový deň:)

  P.S. vyhýbajte sa redbullu a podobným ptákovinám, ktoré vám veľmi ubližujú a telo sa vám odvďačí prirodzenou vitalitou:)

  Bublinka*

 4. Hogo

  takze som mal vcera zurku, preto som mohol uplatnit vase rady v praxi a musim povedat ze niektore fakt zaberaju.
  Pil som vela vody ako kaze Kathuska a tiez som jedol ako kaze Liza a citim sa lepsie ako obycajne !
  to vy jaky prepiti musite byt ked mate take osvedcene recepty :D

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*