Adventný kalendár

adventný kalendár z obálokAdventný kalendár sa stal neoddeliteľnou súčasťou Vianoc hádam v každej slovenskej domácnosti. Nepostrádateľný je predovšetkým v rodinách s malými deťmi, ktoré si vďaka nemu napäto, nedočkavo a s radosťou odrátavajú príchod Ježiška. Adventný kalendár však poteší aj nie jedného dospelého…

Prebrázdili sme za vás vlny internetu, aby sme objavili 7 najkrajších a najzaujímavejších inšpirácií na tohtoročný adventný kalendár. A možno vás prekvapí, že prím nemusia hrať vždy iba sladkosti! Pustite sa do vyrábania, prvé okienko sa otvára 1. decembra.

1. Adventný kalendár zo zaváraninových fliaš

Pripravíme si 24 zaváraninových fliaš aj s vŕškami (alebo použijeme plechovice), oblepíme ich nepriehľadným papierom, označíme číslami, ozdobíme a do vnútra ukryjeme 24 rôznorodých prekvapení – drobné hračky, maškrty, koledy alebo spoločné fotky a ľúbostné vyznania pre zamilované páry. Nainštalujeme na vhodné miesto v domácnosti.

adventný kalendár zo zaváraninových fliaš

2. Adventný kalendár zo zápalkových škatuliek

Pri tomto adventnom kalendári je postup rovnaký ako v predchádzajúcom, akurát je jeho inštalácia menej náročná na priestor. Jednotlivé škatuľky následne môžeme zlepiť do siluety jedličky.

adventný kalendár zo zápalkových škatuliek

3. Adventný kalendár z rukavíc a ponožiek

Na prípravu kalendára potrebujeme iba 24 rukavíc a ponožiek (najlepšie rôznorodých a pestrých), čísla z papiera, povraz a štipce.

adventný kalendár z rukavíc a ponožiek

4. Adventný kalendár z rôznych krabičiek a dóz

Na výrobu môžeme použiť rôzne formy, tvary a veľkosti nepotrebných dôz, ktorých sa v každej domácnosti isto nájde neúrekom. Oblepíme ich, vymaľujeme, ozdobíme a spolu zlepíme do oblúka. Takto upravený adventný kalendár sa dá pohodlne zavesiť na stenu.

adventný kalendár z rôznych krabičiek a dóz

5. Adventný kalendár vo váze

Postup je podobný ako v predchádzajúcich prípadoch, akurát škatuľky s prekvapeniami a číslami umiestníme do veľkej priehľadnej vázy.

adventný kalendár vo váze

6. Adventný kalendár z obálok

Pripravíme si rôznofarebné obálky, na ktoré nalepíme alebo namaľujeme čísla. Obálky si taktiež môžeme aj sami vyrobiť. Dovnútra umiestnime vyznania lásky, fotografie, želania, citáty alebo odkazy typuOzdobme vchodové dvere. Pozrime si vianočný film. Upečme vianočný koláčik. Pobozkajme sa pod imelom. Zjedzme tabuľku čokolády.

adventný kalendár z obálok

7. Adventný kalendár z vedierok

Príprava tohto adventného kalendára je nenáročná na kreatívnu zručnosť, zato si však vyžaduje šikovného majstra na inštaláciu v byte. Výsledok však stojí za to.

adventný kalendár z vedierok

Najkurióznejší adventný kalendár

adventné pilulky

Najkurióznejší adventný kalendár sme objavili na internete v podobe adventných piluliek. Portál, z ktorého sa dajú objednať, neuvádza, čo presne adventné pilulky obsahujúť. Každopádne dúfame, že ide len o lentilky. :)

Zvyknete si doma vyrábať špeciálne adventné kalendáre alebo si radšej každý rok kupujete čokoládové? Váš názor nás zaujíma! :)

Foto: internet, zdroje sú uvedené pod fotografiami

Prečítajte si aj:

Páči sa 8 ľuďom.


3 komentárov k článku Adventný kalendár

 1. dagmara

  Dobry den, pekny clanok. Detom kupujem kazdy rok cokoladovy kalendar ale pred par rokmi sme aj jeden spolocne vyrobili……boli to latkove balicky.

  • Kathushka

   Dobrý deň Dagmarka, ďakujem veľmi krásne za Vašu pochvalu :)
   To sa tešíme, že sa ľudia sami púšťajú do rôznych vlastných kreatívnych výmyslov.. Sme na jednej vlne!
   Pokiaľ by ste sa neošívali pochváliť sa nám s Vašim výtvorom, veľmi radi ho uvítame. Pokojne mi píšte a posielajte fotografie na kathushka(zavináč)oslavuj.sk.
   Budem sa tešiť :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*