Activity + alternatíva, Máš na to!

Activity

Jednou z najzábavnejších a v kolektíve najobľúbenejších moderných stolových hier je Activity. Zatiaľ si ju nielenže obľúbil každý, kto ju u nás doma hral, dokonca si ju ľudia postupne začali sami zaobstarávať. Princíp je až nudne jednoduchý. Vytvoria sa družstvá, ktoré si ťahajú kartičky so slovíčkami a vzájomne si ich vysvetľujú a hádajú. Hádaný pojem sa buď bez slov ukazuje, verbálne opisuje, alebo kreslí. Znie to nezáživne? Aj ja som si myslela. Ale už po pár chvíľach zistíte, že Activity vám vyčaruje množstvo vtipných situácií.

-alternatíva-

Ak hru Activity nevlastníte, respektíve ju práve nemáte so sebou, ale hracia vášeň sa práve ozýva, rýchlo zožeňte pero, papier a nejaké hodinky či mobil, v ktorom zväčša bývajú stopky. Alternatíva k Activity bude za pár sekúnd hotová. V prípade, ak ste štyria, rozdeľte sa na dve dvojice. Každý napíše na štyri samostatné papieriky slovné spojenie (napríklad „kosodrevinový les“) a papieriky poskladá. Vložia sa do jednej nádoby a môže sa začať hrať.

  1. kolo – slovné spojenie sa vysvetľuje bez použitia slovného základu. Jeden z dvojice vysvetľuje toľko pojmov, koľko stihne za jednu minútu. Tú si stopnete mobilom či hodinkami. Uhádnuté pojmy sa už nevracajú do nádoby. Po minúte nasleduje súperiaca dvojica. Pozor! Neuhádnutý pojem hráč nesmie prezradiť, vracia sa späť do nádoby a v hre je dovtedy, kým sa neuhádne. Hrá pokračuje, kým sa všetko neuhádne, aby sa každý vystriedal v úlohe vysvetľujúceho i hádajúceho. Každé družstvo si pripíše toľko bodov, koľko papierikov uhádlo.
  2. kolo – slovné spojenie sa musí uhádnuť len na základe jedinej indície. (V prípade spojenia „kosodrevinový les“ by to mohol byť „ker“.) Papieriky sa vrátia do nádoby a postupuje sa ako v prvom kole. Každý hráč má jedinú minútu. Hrá sa dovtedy, kým sa neuhádnu všetky papieriky. Každé družstvo si pripíše toľko bodov, koľko papierikov uhádlo.
  3. kolo – slovné spojenie sa bez slov a zvukov ukazuje pantomímou. Keďže už slová poznáte, hra sa stáva jednoduchšou, ale i zábavnejšou. Opäť sa hráči striedajú po minúte, kým sa neuhádnu všetky slovíčka. Každé družstvo si pripíše toľko bodov, koľko papierikov uhádlo.

Vyhráva družstvo s najvyšším počtom bodov. Stupeň náročnosti tejto hry závisí od slovných spojení, ktoré použijete. Takže hra je vhodná aj pre malé deti. Nuž a pre starých harcovníkov odporúčam načrieť do svojho fantastična a vytiahnuť pojmy ako „benevolencia kradmá, aerodynamická hlava či skunkov nájomník“ .

Tip: určte si tematické okruhy, z ktorých budete pojmy vyberať.

Máš na to!

Táto stolná hra v rozmere A5 patrí medzi tie lacnejšie, ale zabavíte sa pri nej ako pri veľkých. Nejde v nej ani tak o vedomosti, skôr o zachovanie chladnej hlavy. Jeden hráč totiž musí zakrútiť špeciálnou kockou tak, aby sa točila čo najdlhšie a druhý za ten čas vyrieknete čo najviac pojmov na vylosovanú tému. Napríklad, také „farby“ sú viac než v pohode, ale skúste dať 7 „múzeí“ za 10 sekúnd.

Foto: Oslavuj.sk

Páči sa 2 ľuďom.


1 komentár k článku Activity + alternatíva, Máš na to!

  1. lily

    musim suhlasit od tejto hry sa neodchadza, tuto hru hrate znova a znova a znova az do svitania:)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*