70´s Hippies párty

Do kategórie RETRO patria všetky tematické oslavy, ktoré sú charakterizované minulými rokmi 20. storočia. Najčastejšie to bývajú hippiesácke 70. roky a kontroverzné 80. roky. Zväčša na plesoch sa však objavuje aj téma zlatých 20. rokov či búrlivých 60. rokov.

Ako hostiteľ, si dobre rozmyslite, akú párty chcete zorganizovať, aby bolo hosťom z pozvánky jasné, či sa majú vychystať všeobecne na „oldies“ čiže retro párty alebo na konkrétne obdobie.

Vizuálne bohatou prechádzkou šesťdesiatymi, sedemdesiatymi a osemdesiatymi rokmi je oskarový Forest Gump. Radosť pozrieť na tú meniacu sa módu a štýlové doplnky.

Vyberte si teda takú retro oslavu, ktorá je vám najbližšia.

70. roky

Názov a myšlienka

Hoci sa Hnutie Hippies začalo rozvíjať ešte v polovici 60. rokov, ľudia si túto éru spájajú so sedemdesiatymi, a tak párty v štýle 70. rokov bude psychadelicky farebná a romanticky slobodná. Môžete sa inšpirovať skúsenosťou svojich rodičov, respektíve zaspomínať si na svoju mladosť. Každá téma sa dá uchopiť rôzne, mne sa k oslavám hodí skôr nadľahčený všeobecný pohľad na tú – ktorú dobu.

Cieľová skupina

Hippies párty majú radi hlavne adolescenti, pretože v atmosfére tohto obdobia cítia slobodu a možnosť robiť zakázané. Ide tak trošku o pózu, ale pokiaľ sa len hráme, prečo nie. Žúrka v tomto ducho osvieži aj starších, ale duchom večne mladých ľudí so zmyslom pre humor a zábavu.

Čo na seba

Zvonové nohavice, dlhé sukne, tuniky, vzory, kašmír, kvety… zapnite si seriál That ´70s Show – Tie roky sedemdesiate a okukávajte! Chce to aj kopec doplnkov: korálky drevené, farebné, dlhé, krátke – hlavne veľa, prstene, čelenky, okuliare „lenonky“, šatky, šály, na nohy „kristusky“ kontra sandálky na vysokej platforme. Osviežte sa aj etno prvkami – vyšívanými blúzkami, košeľami a vestičkami. Hippiesácka móda sa neustále vracia, takže vyzbrojiť sa bude hračka.

Výzdoba

Lávová lampa je doplnok číslo jeden. Farebnosť je základná vlastnosť pravej hippies párty. Nemusíte zháňať nič náročné. Rôznofarebné balóny a girlandy z papierových alebo poľných kvetov urobia svoje. Ak máte šikovné ruky, alebo chuť niečo vytvoriť, nakreslite a povystrihujte z papierov znaky mieru, srdiečka, kvety a typické heslá ako: „Make love, not war! Flower-power! Let your minds be free! Give peace a chance! Peace & Love! All you need is love!“ a pokojne si ich preložte do slovenčiny.

Pestrofarebné batikované plachty môžu visieť na stenách, pokrývať stoly namiesto obrusov alebo ich len prehodíte cez sedačky. Batikovanie látok môžete nahradiť rýchlejšou metódou – výrobou plagátov. Použijete tú najjednoduchšiu techniku, ktorú sme sa učili na výtvarnej vbýchove v prvých ročníkoch základnej školy. Veľkoformátové výkresy stačí navlhčiť vodou a potom na ne nanášať vodové farby, ktoré sa krásne rozpijú. Vaše deti či mladší súrodenci budú vďačnými pomocníkmi.

Tip: Najtrefnejšie a najkrajšie je zorganizovať oslavu na lúke… s bublifukom. Tancovanie na boso v tráve má svoje nenahraditeľné čaro.

Recepty

Občerstvenie na tejto párty nie je to najpodstatnejšie. Najväčšou pastvou sú kostýmy a hudba. Ale jeden tip predsa mám. Urobte si čisto vegetariánske menu. Prívrženci hnutia totiž pestovali lásku nielen k sebe navzájom, ale i k všetkému živému. Vyskúšajte takúto kombináciu: Rýchly zeleninový šalát, slané pečivo a kávový koláč. Nezabudnite na čaj, ľadový či horúci, doplnený vodnou fajkou s ovocným tabakom bude chutiť znamenite.

http://www.oslavuj.sk/hippies-recepty/294

Hudba

Hudbe 70. rokov sa venujú samostatné kompilácie, ale vhod padne aj soundtrack k spomínanému Forestovi Gumpovi. Tejto dobe vládli Doors, Sex pistols, Black Sabath, ABBA a u nás Varga, Ursiny, Elán, Marika Gombitová, Modus, Karol Duchoň. Vždy sa dá vybrať medzi komerčnou a alternatívnou cestou. Kultovým smerom sa uberá hudba z festivalu Woodstock zastúpená menami Jimi Hendrix, The Who, Janis Joplin.

Po komerčnej stránke u mňa vyhráva Blondie a Boney M s bratmi Bee Gees.

Ale pokojne si to aj pomiešajte. Nech je playlist rovnako farebný ako všetko ostatné na oslave. Yes Sir, I Can Boogie!

Hry

Vyberte si z našej bohatej zbierky rôznych hier. Odporúčam pohybovo zaujímavý Twister, kontroverznú Fľašu a nevšedné Sardinky, ktoré sú ako stvorené na akcie pod šírim nebom.

Rovnako sa bude hodiť aj niečo batikované, napríklad šatka.

PS PS:

Malú pozornosť, ktorú svojim hosťom pri odchode odovzdáte, môže po tejto párty tvoriť vlastnoručne vyrobený fotorámik z kartóna so symbolmi a heslami, ktoré som spomínala pri výzdobe. Určite sa na oslavách zvyknete fotiť, a tak môžete svojim priateľom po akcii rozposlať najkrajšiu spoločnú fotografiu, ktorú dodatočne do rámika založia.

Nebojujte, milujte sa!

Foto: www.sxc.hu

Páči sa 10 ľuďom.


5 komentárov k článku 70´s Hippies párty

  1. Bublinka

    AJ by som sa chcela zúčastniť takej 50:) Určite to bude skvelé, plné tej správnej atmosféry:)

  2. lily

    yes, toto ja špica ! toto by som mohla aj žiť :) nie len na žúrke :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná. Povinné údaje sú označené: *

*